Хърватия победи у дома Исландия с 2:0 в среща-реванш от зона Европа и се класира за Мондиал 2014 в Бразилия. В първия мач двата тима бяха завършили 0:0.

Двубоят на стадион „Максимир” в Загреб започна с домакински натиск, като пропуски за „шахматистите” направиха Ивица Олич и Дарио Сърна. Все пак те материализираха превъзходството си в 27-ата минута, когато Лука Модрич центрира в наказателното поле, където там Иван Ракитич отклони топката към Манджукич, който вкара за 1:0. Последваха нови пропуски на Модрич и Манджукич, който пък си изкара червен картон в 38-ата минута заради грубо влизане в краката на съперник.

Дори с човек по-малко хърватите продължиха да доминират и след почивката, а в 47-ата минута Дарио Сърна с далечен изстрел вкара за 2:0. Десет минути по-късно Матео Ковачич излезе сам срещу вратаря, но ударът му бе избит в последния момент от Халдорсон. При последвалия корнер пък Олич засече топката със задна ножица, но топката срещна напречната греда и се спря в гърба на вратаря. В 65-ата минута и Сърна пропусна сам срещу Халдорсон.

Исландците опитаха слаб натиск в края на мача, но така и не застрашиха вратата на Стипе Плетикоса. Така Хърватия напълно заслужено се класира за световното първенство в Бразилия догодина.

Хърватия – Исландия 2:0
(в първия мач 0:0, общ резултат 2:0)
1:0 Марио Манджукич (27), 2:0 Дарио Сърна (47)