Исландия и Хърватия оставиха определянето на участника на Мондиал 2014 за реванша в Загреб на 19 ноември (вторник). Двата тима направиха 0:0 в Рейкявик, въпреки че гостите играха 40 минути с човек повече.

Първото полувреме не предложи много положения за гол, като и двата отбора заложиха на сигурността и не рискуваха. Пет минути след началото на второто полувреме домакините останаха с човек по-малко. Олафур Скуласон получи червен картон, след като наруши правилата при предоствратяване на голово положение.

Малко преди това Алфред Финбогасон стреля над вратата при добро положение. Лука Модрич беше на път да оползотвори численото предимство на хърватите, но ударът му беше спасен от Ханес Халдорсон. Исландският вратар след това спаси и удар на Ивица Олич.

Десет минути преди края Йосип Шимунич предотврати гол във вратата на Стипе Плетикоса, след като при изпълнение на пряк свободен удар изчисти от голлинията. Малко след това Марио Манджукич от 18 метра би край вратата на Халдорсон.