Берое победи „Левски“ с минималното 1:0 в мач от 17 кръг на „А“ група. Единственото попадение реализира рожденика днес Венцислав Христов от дузпа в 29-ата минута. Това е първата победа за Берое срещу „сините“ в Стара Загора от повече от 21 години. За последно „заралии“ спечелиха у дома срещу столичани през пролетта на 1992 година (2:1).

След успеха Берое излезе на 8-мо място в класирането с 25 точки, а „Левски“ остава пети с 28 и може да бъде задминат от Локомотив Пловдив или Черно море, които играят помежду си в понеделник. Старозагорци спряха успешната серия на „сините“ от три поредни победи в „А“ група.

Днешният успех на Берое обаче дойде след много спорна дузпа, отсъдена от съдията Георги Димитров. В 28-ата минута Даниел Димов и Венцислав Христов тичаха заедно в наказателното поле, нападателят не Берое се строполи на земята и реферът посочи бялата точка. Отсъждането е доста спорно, тъй като не става ясно дали Димов фаулира Венци Христов. Минута преди това положение обаче имаше друга подобна ситуация отново в наказателното поле на „Левски“. Мулдер задържа с лявата си ръка Георги Андонов, но съдията Георги Димитров не посочи бялата точка. Като цяло съдийската бригада сгреши няколко пъти и ощети и „Левски“ в 24-ата минута. Тогава страничният рефер маркира несъществуваща засада на Гари Родригес, който изскачаше от дълбочина сам срещу вратаря на Берое.

Треньорът на „Левски“ Антони Здравков направи няколко промени в състава. На вратата отново застана Пламен Илиев, вдясно в защита започна Дъстли Мулдер, в центъра Йордан Милиев и Даниел Димов, а отляво на мястото на наказания Нуно Пинто излезе Станислав Ангелов. В среда на терена започнаха Владимир Гаджев, Пламен Димов и Орлин Старокин, а напред триото в атака бе Антонио Вутов, Гари Родригес и Цветан Генков.

В 11-ата минута вратарят на Берое Иван Караджов спаси далечен удар на Владимир Гаджев. Впоследствие дойдоха двете спорни положения в наказателното поле на „Левски“, при второто от които Георги Димитров даде дузпата за Берое. В 36-ата минута Гари Родригес влезе в наказателното поле и стреля, но покрай вратата. През цялото първо полувреме „сините“ така и не създадоха чисто сто процентово положение, за да изравнят резултата. Владимир Гаджев игра на ниво и от него започваха по-интересните атаки, но Генков и Вутов се загубиха. Гари Родригес отново разчиташе на до болка познатите си индивидуални акции, които не завършиха с нищо опасно. Защитата на Берое игра на високо ниво, Борислав Стойчев, Здравко Илиев и Иво Иванов нямаха кой знае колко работа, а Игор Джоман и Елиаш изнесоха силен мач в средата на терена.

През второто полувреме Антони Здравков опита да промени нещо. В 62-ата минута на мястото на Антонио Вутов влезе Мирослав Иванов, след това се появи и Димитър Макриев, който замени Станислав Ангелов. „Сините“ увеличиха офанзивната мощ, но никаква полза. Накрая и дългочаканият като месия Кевин Бру също влезе на терена, но и той стана свидетел на загубата. Гари Родригес отново бе в центъра на атаките за „Левски“, но по-скоро шутираше без да застрашава Иван Караджов. В последните минути Мирослав Иванов изпълни пряк свободен удар, но вратарят на Берое улови, а след това юношата на ЦСКА отново се намеси преди топката да попадне в Димитър Макриев. В последните секунди на добавеното време съдиите отмениха гол на Берое заради засада.

Двубоят по минути ТУК

БЕРОЕ - "ЛЕВСКИ" 1:0
1:0 Венцислав Христов (29-дузпа)

БЕРОЕ: 12.Иван Караджов, 17.Пламен Крумов, 5.Борислав Стойчев, 6.Иво Иванов, 2.Здравко Илиев (70 - 92.Иван Горанов), 27.Игор Джоман, 21.Елиаш (65 - 18.Атанас Зехиров), 29.Елио Мартинс, 7.Георги Андонов (к), 88.Давид Каядо, 10.Венцислав Христов (85 - 14.Игнат Дишлиев)
Резерви: 22.Благой Макенджиев, 14.Игнат Дишлиев, 15.Георги Динков, 18.Атанас Зехиров, 19.Мартин Райнов, 92.Иван Горанов, 13.Евандро Ронкато
Треньор: Петър Хубчев

"ЛЕВСКИ":
23.Пламен Илиев, 2.Дъстли Мюлдер, 25.Даниел Димов, 4.Станислав Ангелов (к) (68 - 7.Димитър Макриев), 55.Йордан Милиев, 35.Пламен Димов (81 - Кевин Бру), 45.Владимир Гаджев, 6.Орлин Старокин, 10.Антонио Вутов (62 - 20.Мирослав Иванов), 9.Цветан Генков, 11.Гари Родригес
Резерви: 1.Горан Блажевич, 7.Димитър Макриев, 5.Алехандро Перес, 22.Илиян Йорданов, 20. Мирослав Иванов, 75.Кевин Бру, 59.Ларсен Туре
Треньор: Антони Здравков

Стадион: "Берое", Стара Загора
Съдия: Георги Димитров (София)
Жълти картони: Пламен Крумов, Борислав Стойчев, Иво Иванов, Игнат Дишлиев, Иван Караджов (Берое); Даниел Димов, Орлин Старокин, Пламен Димов, Кевин Бру ("Левски")