Нефтохимик спечели бургаското дерби срещу Черноморец, което се игра в Сливен. Срещата бе белязана с бой между играчите и червен картон и завърши 1:0 за "шейховете". В емоционалното дерби тимът, воден от Атанас Атанасов – Орела, надделя с гол на Петър Димитров в 11-ата минута, а в края на първото полувреме Диян Христов изпусна дузпа.

„Акулите” доминираха в първите минути, но Нефтохимик откри резултата с първата си опасна атака. В 11-ата минута Диян Христов изведе Петър Димитров сам срещу вратаря и последният направи 1:0.

Нефтохимик получи златен шанс да удвои своя аванс в 38-ата минута, когато вратарят Янко Георгиев фаулира Диян Христов в наказателното поле и реферът Кабаков посочи бялата точка. Потърпевшият Христов застана зад топката, а вратарят Георгиев спаси неговия удар.

През втората част момчетата на Херо натиснаха своя съперник, но чистите положения липсваха. В 60-ата минута Денчев изби шут на резервата Гамаков пред наказателното поле.

В 72-ата минута футболист на Нефтохимик в цялата суматоха уцели греда на собствената си врата. Съдбата явно беше на страната на символичните домакини.

15 минути преди края играчите на двата тима се хванаха за гушите и се заформи меле. Страстите бързо се успокоиха, а Васил Калоянов бе изгонен от рефера, тъй като се включи в боя от резервната скамейка.

Нефтохимик записа първа победа от 12 кръга насам в "А" група. Последният успех за "зелените" бе отново срещу Черноморец с 3:2.

Черноморец и Нефтохимик са с по 12 точки и заемат съответно 12-о и 13-о място във временното класиране на "А" група.

Нефтохимик - Черноморец 1:0
1:0 Петър Димитров (12)

Срещите по минути:
12-topka.jpg ГОЛ ЗА НЕФТОХИМИК! Деян Христов изведе добре Петър Димитров, който без проблем преодоля Георгиев за 1:0!
25- Маркиньо центрира от пряк свободен удар, Крум Стоянов засече, но топката премина на сантиметри от вратата
38- Дузпа за Нефтохимик! Вратарят Янко Георгиев фаулира Диан Христов в наказателното поле и главният рефер посочи бялата точката
39- Диян Христов застана зад топката, но Георгиев поправи грешката си, като спаси 11-метровия наказателен удар

46-smqna.jpg Две смени на почивката в Черноморец - излизат Манзоро и Стоянов, влизат Ангелов и Гамаков
60- Гамаков стреля от около 25 метра, Денчев изби в корнер
72- Разбъркване в наказателното поле на Нефтохимик, а при опит да изчисти топката, играч на "зелените" уцели собствената си греда

НЕФТОХИМИК: 12.Петър Денчев, 7.Христо Лемперов, 20.Юри Иванов, 74.Петър Патев, 81.Ивелин Янев, 22.Цветелин Цонков, 8.Стамен Ангелов, 77.Емануил Манев, 88.Петър Димитров, 18.Деян Христов, 19.Михаел Орачев
Резерви: 86.Пламен Колев, 10.Галин Димов, 27. Мартин Сечков, 11.Живко Петков, 9.Васил Калоянов, 4.Деан Лефтеров, 32.Любомир Божинов
Треньор: Атанас Атанасов

ЧЕРНОМОРЕЦ: 12.Янко Георгиев, 3.Траян Траянов, 10.Марко Родригес-Маркиньо, 13.Наджиб Амари, 14.Жереми Манзоро (46-8.Милен Гамаков), 24.Мартин Кавдански, 23.Чико Гомес, 30.Лъчезар Балтанов, 44.Венелин Филипов, 25.Крум Стоянов (46-7.Милчо Ангелов), 90.Петър Атанасов
Резерви: 1.Ник Дашев, 7.Милчо Ангелов, 8.Милен Гамаков, 4. Ахмед Ахмедов, 5. Стоян Кижев
Треньор: Димитър Димитров