Водачът в класирането на "Б" група Марек поведе още по-убедително, след като днес победи с 2:0 на свой терен "Ботев" (Гълъбово), а в същото време преследвачите Хасково и Монтана завършиха наравно 1:1.

На мача в Дупница домакините поведоха в резултата рано-рано и си улесниха нещата. Още в 4-ата минута вратарят на гостите от Гълъбово Мирослав Иванов направи подарък на Димитър Андонов за именния му ден, след като изпусна слаб шут на халфа на дупничани в мрежата си за 1:0.

Играчите на Марек продължиха да диктуват темпото, но в 27-ата минута Кирилов от гостите можеше да ги огорчи, след като с глава насочи топката в гредата зад Даниел Белчев.

В 36-ата минута Георги Кирилов бе изгонен, след като си заработи два жълти картона само за секунди за разправии със съдията и остави "Ботев" с 10 човека.

И второто полувреме започна с гол за домакините. В 48-ата минута Петър Тончев реализира за 2:0, а до края дупничани решиха да спестят сили, но въпреки това добри възможности за гол се откриха пред Еньо Кръстовчев и Тончев, които обаче бяха пропуснати.

След успеха Марек събра 27 точки, увеличавайки преднината си след равенството в Хасково на местния тим и Монтана. На Ямача домакините откриха чрез Недялко Хубенов в 68-ата минута, а влезлият като резерва в началото на второто полувреме за гостите Ели Маркес възстанови равенството в 80-ата. След равенството Хасково има 23 точки и вече е на 4 зад Марек, докато третият Монтана е с 18 в актива си.