Ливърпул разгроми Уест Бромич Албиън с 4:1 и отново е втори във Висшата лига.  В герой на мача се превърна Луис Суарес. Уругваецът заби впечатляващ хеттрик,  Дани Стърдиж добави едно попадение. Почетният гол за „дроздовете“ бе дело на Джеймс Морисън от дузпа.

Луис Суарес откри още в 12-ата минута, а пет по-късно удвои аванса със страхотен гол с глава от границата на наказателното поле.

Веднага след почивката нападателят оформи хеттрика си, засичайки с глава центриране на Стивън Джерард от пряк свободен удар.
После "дроздовете" получиха дузпа след фаул срещу Били Доунс на Лукас Лейва. Джеймс Морисън върна едно попадение за 1:3.

В 77-ата минута Стъридж се възползва от грешка в полузащитата на съперника и прехвърли вратаря на гостите за 4:1.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 9 КРЪГ
26.10.13
14:45 ч.
Кристъл Палас – Арсенал 0:2
0:1 Микел Артета (47), 0:2 Оливие Жиру (87)
26.10.13
17:00 ч.
Норич – Кардиф 0:0

26.10.13
17:00 ч.
Астън Вила – Евертън 0:2
0:1 Ромелу Лукаку (68), 0:2 Лион Осман (81)
26.10.13
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед – Сток Сити 3:2
0:1 Питър Крауч (4), 1:1 Робин ван Перси (43), 1:2 Марко Арнаутович (45), 2:2 Уейн Рууни (78), 3:2 Ернандес (80)
26.10.13
17:00 ч.
Ливърпул – Уест Бромич 4:1
1:0 Луис Суарес (12), 2:0 Луис Суарес (17), 3:0 Луис Суарес (55), 3:1 Морисън (66 -дузпа), 4:1 Стъридж (77)