Барселона победи Реал (Мадрид) с 2:1 в 226-ото Ел Класико. Каталунците вече имат 88 победи срещу 90 за съперника и голова разлика 380:366 в полза на "белите".

Двубоят започна с тактически изненади и от двамата треньори. За Барса, треньорът Тата Мартино измести Лионел Меси по фланга и заложи на Фабрегас като фалшива деветка. Карло Анчелоти пък сложи Серхио Рамос като дефанзивен полузащитник, вместо като централен бранител.

Новите покупки Неймар и Гарет Бейл бяха на двата полюса в представянето си - бразилецът вкара гол, а уелсецът бе незабележим през цялото време, в което бе на терена.

Неймар откри резултата в 19-ата минута, когато получи пас отляво и стреля в обратния ъгъл. Топката се отби в крака на Рафаел Варан, което излъга Лопес и влезе в мрежата за 1:0.

"Белите" имаха претенции за дузпа в края на полувремето, когато падналият на тревата Адриано докосна топката с ръка, а преди това Валдес отби силен удар на Варан.

През втората част Неймар и Кристиано Роналдо пропуснаха по едно опасно положение, но вратарите на двата тима се справиха.

В последната четвърт на мача Реал установи натиск и пое контрола върху играта. Реал поиска дузпа двадесетина минути преди края на мача, когато Масчерано избута в гръб Кристиано Роналдо. Карим Бензема пък удари гредата с топовен удар минута по-късно, а при последвалата добавка Кедира стреля леко с глава.

Появилият се в 70-ата минута Алексис Санчес подпечата победата за каталунците с гол осем минути по-късно. Чилиецът остана сам срещу бранител на Реал при контраатака и прехвърли излезлия напред Диего Лопес - 2:0.

В даденото от съдията продължение Хесе успя да намали разултата, възползвайки се от контраатака и подаване на Роналдо - 2:1.

Барселона записа 61-а домакинска победа в Ел Класико. Каталунците вече са на 6 точки от Реал, който остава на трета позиция в класирането.

БАРСЕЛОНА - РЕАЛ (МАДРИД) 2:1
1:0 Неймар Санчес (19), 2:0 Алексис Санчес (78), 2:1 Хесе Родригес (90)

барселона_1.jpgБАРСЕЛОНА: Валдес, Алвеш, Пике, Масчерано, Адриано, Шави, Иниеста (Сонг 76), Бускетс, Меси, Неймар (Педро 83) и Фабрегас (Алексис 70).
Резерви: Пинто, Сонг, Педро, Алексис, Пуйол, Монтоя и Серхи Роберто

реал_1.jpgРЕАЛ (МАДРИД)Лопес, Марсело, Пепе, Варан, Карвахал, Модрич, Рамос (Ираменди 56), Кедира, Бейл (Бензема 61), Ди Мария (Хесе 75) и Роналдо
Резерви: Касияс, Иско, Арбелоа, Коентрао, Ияраменди, Бензема и Хесе

Главен съдия: Алберто Ундиано Майенко
Жълти картони: Адриано, Бускетс (Барселона), Бейл, Рамос, Роналдо, Марсело, Кедира (Реал)
Стадион: "Камп Ноу"

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 10 КРЪГ
25.10.13
22:00 ч.
Райо Валекано – Валядолид 0:3
0:1 Патрик Еберт (31), 0:2 Хави Гуера (39), 0:3 Даниел Ларсон (48)
26.10.13
17:00 ч.
Малага – Селта 0;5
0:1 Алекс Лопес (6), 0:2 Аугусто Матиас Фернандес (23), 0:3 Алекс Лопес (64), 0:4 Нолито (73), 0:5 Карлес (81)
Атлетико (Мадрид) – Бетис (F+)
Баланс: 92 мача, 44 победи за Атлетико (Мадрид), 21 равенства, 27 победи за Бетис