Литекс победи Черно море с 2:1 в мач от 12-ия кръг на "А" група. "Оранжевите" продължават серията си от поредни победи. Като домакини те имат само една загуба в историята на съперничеството с Черно море. Останалото е 11 пълни успехи и 2 ремита, голова разлика 33:10. Тимът на Гриша Ганчев изскочи втори във временното класиране с 25 точки, колкото има и лидерът Лудогорец. Трети е "Ботев" (Пд) с 24, четвъртото място е за ЦСКА с 24 т.

В герой на вечерта на градския стадион в Ловеч се превърна Мирослав Манолов. Бившият нападател на “моряците” влезе като резерва и именно той вкара победния гол за Литекс.

Домакините можеха да поведат рано-рано. Още в 3 –ата минута последва неразбирателство между Китанов и Венков, което едва не доведе до гол във вратата на гостите. Таранът на Литекс Джордан се пребори за топката и отклони към Ваюши, а албанецът стреля в ръцете на стража. Секунди по-късно Цветанов не се ориентира в ситуацията и да се възползва, за да открие резултата.
След четвърт час игра Венков проби отляво и почти от аутлинията върна топката към точката на дузпата, но Илия Миланов изчисти навреме. В 22-ата минута още при втората си по-сносна контраатака “моряците” поведоха. Коконов центрира от фаул, а непокритият Кирил Котев с глава отклони в мрежата зад Евгени Александров. Вратарят на ловчанлии даже не реагира – 0:1! Ловчанлии още не бяха се опомнили от шока, когато Александров трябваше отново да спасява силен шут на Венков.

След почивката момчетата на Златомир Загорчич се втурна да обръща мача. В 53-ата минута Ваюши центрира отляво в пеналта и намери Джордан. Таранът през куп от тела на защитници в зелено-бяло опъна мрежата зад безпомощния Китанов – 1:1. Секунди по-късно отново Джордан опита да изненада Китанов с удар от движение. Стражът в върха на пръстите си изби в корнер. В 68-ата минута Джордан получи контузия и бе сменен от Манолов. Юношата на ЦСКА в 84-ата минута овладя отличен пас на много активния Ваюши, излезе сам срещу Китанов и го преодоля за 2:1!

Мачът по минути - ТУК

Литекс - Черно море 2:1
0:1 Кирил Котев (22), 1:1 Джордан (53), 2:1 Мирослав Манолов (84)

ЛИТЕКС: 30.Евгени Александров, 16.Страхил Попов, 18.Илия Миланов, 3. Недялков, 6. Симеон Славчев, 5.Николай Бодуров, 77. Момчил Цветанов (81 - 7. Ванжер), 24.Петър Златинов, 21.Александър Цветков (61 - 10. Юрген Джазула), 14.Армандо Ваюши, 9.Вилмар Джордан (68 - 11. Мирослав Манолов)
Резерви: 12.Боян Пейков, 2.Кирил Динчев, 22.Емил Грозев, 19.Румен Руменов
Треньор: Златомир Загорчич

Черно море: 33. Китанов, 5. Станчев,15. Ал.Александров, 6. Котев, 4. Венков, 3. Д.Георгиев (74 - 55.Росен Колев), 8. Бергонси, 10.Паланков (87-7.Расим), 17. Коконов, 23. Младенов (88 - 99.Петров), 9. Бакари
Резерви: 1. Е.Михайлов, 91. Атанасов, 31. Цанков
Треньор: Георги Иванов