Манчестър Сити нанесе първа загуба на Евертън от началото на сезона във Висшата лига. В мач от 7 кръг „гражданите“ стигнаха до успеха с 3:1 след обрат.

Ромелу Лукаку даде аванс на „карамелите“ в 16-ата минута, когато се озова сам срещу Джо Харт и прати топката във вратата. Само минута по-късно Алваро Негредо изравни след пас на Яя Туре.

Серхио Агуеро доведе резултата до пълен обрат в полза на домакините точно преди почивката, когато нахлу в наказателното поле и стреля покрай вратаря Тим Хауърд в долния десен ъгъл на вратата.

Третият гол за Манчестър Сити падна в 69-ата минута. „Гражданите“ получиха дузпа за фаул на Шеймъс Коулмън срещу Пабло Сабалета, Серхио Агуеро би в дясната греда, топката се върна в полето, удари се във врата на Хауърд и влезе във вратата.

Убедителната победа беше отговорът на Манчестър Сити за загубата с 1:3 от Байерн в Шампионската лига. С този успех тимът на Мануел Пелегрини събра 13 точки и временно излезе на второ място в класирането. Евертън е пети с 12.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 7 КРЪГ
05.10.13
14:45 ч.
Манчестър Сити – Евертън 3:1
0:1 Ромелу Лукаку (16), 1:1 Алваро Негредо (17), 2:1 Серхио Агуеро (44), 3:1 Тим Хауърд (69-автогол)