ЦСКА победи с минималното 1:0 Славия в мач от 12 кръг на „А“ група на стадиона в квартал „Овча купел“. Единственото попадение реализира Емил Гъргоров в 48-ата минута. ЦСКА постигна пета поредна победа в първенството и временно излезе на второ място с 23 точки, на две от лидера Лудогорец, който в неделя гостува на Пирин (Гоце Делчев). Литекс и „Ботев“ (Пловдив), които са съответно трети и четвърти, може да изместят ЦСКА. Славия остава на 11-та позиция с 11 точки. В следващия 13 кръг, последен от есенния дял, е дербито ЦСКА - „Левски“. През седмицата са реваншите от 1/16-финалите за Купата на България. ЦСКА победи Хасково с 6:2 в първия двубой.

ЦСКА изигра силен мач, създаде много положения, въпреки че вкара само един гол. Марсиньо и Бруно Морейра се отчетоха с по няколко пропуска. Добра оценка заслужава и вратарят на Славия Георги Петков, който спаси всички удари освен при попадението на Гъргоров в 48-ата минута.

Стойчо Младенов заложи на традиционното каре в защита – Апостол Попов отдясно, Валентин Илиев и Менди в центъра и Фо-Поре отляво. В средата на терена започнаха Тодор Янчев и Ивайло Чочев, отляво Неманя Милисавлевич, отдясно – Марсиньо. Един зад друг в атака излязоха Бруно Морейра и Гъргоров. Морейра замени в титулярния състав Мамади Сидибе, който остана извън групата заради контузия.

Началото на първото полувреме бе с тотален превес на ЦСКА. „Червените“ създадоха доста интересни атаки, пропуснаха удобни положения. Много активен отдясно беше Неманя Мисиласлевич, както и Марсиньо и Емил Гъргоров. Бруно Морейра също се отличи с хубави подавания, въпреки че самият той не успя да За Славия най-добър бе вратарят Георги Петков, който спаси всичко, което футболистите на ЦСКА създадоха през първата част. В 4-ата минута стражът спаси силен шут на Чочев от границата на наказателното поле. В 13-ата минута Милисавлевич отляво в наказателното поле стреля, но Петков спаси. Последва и пропуск на Марсиньо. Единственото опасно положение за Славия бе на Галин Иванов в 33-ата минута. След центриране халфът игра с глава, но прати топката покрай вратата. Цялата халфова линия и атака на Славия тотално изневери и не затрудни по никакъв начин защитата на ЦСКА.

През второто полувреме „червените“ вкараха ранен гол. В 48-ата минута Емил Гъргоров откри резултата. След центриране от корнер Бруно Морейра стреля с глава, Георги Петков отклони топката в горната греда. При добавката с гръб към вратата Гъргоров реализира. След попадението футболистите на ЦСКА започнаха да пропускат наистина уникални положения пред вратата на Славия. В 53-ата минута Бруно Морейра нацели гредата след удар отляво в наказателното поле. Последваха минутите за пропуски Марсиньо. Два пъти за две минути бразилецът не успя да преодолее Петков. В 59-ата минута Марсиньо остана сам срещу стража, но би в аут. В 61-ата минута този път опита да търкулне топката под плонжа на вратаря, но отново не успя. Последва малко по-активна игра на Славия, но като цяло домакините играха много слабо. Стойчо Младенов извади Чочев и пусна Брайън Хауърд, като не настъпи промяна в схемата. След това Бруно Морейра отстъпи мястото си на Николай Дюлгеров. В 86-ата минута Марсиньо за трети път само за второто полувреме остана сам срещу Георги Петков и отново пропусна, пращайки топката покрай вратата. В последните секунди бразилецът бе сменен от Григор Долапчиев.