Монтана и "Ботев" (Враца) завършиха 0:0 в дербито на Северозапада, състояло се на стадион "Огоста" пред около 500 зрители.

Домакините могат да съжаляват, че не взеха трите точки заради редицата си пропуски пред вратата на врачани. Още във 2-ата минута Мирослав Антонов уцели напречната греда, а при добавката на Антон Костадинов, Владимир Байрев изби топката от голлинията.

Двайсетина минути по-късно Антонов стреля до десния страничен стълб на вратата на гостите. Монтанци имаха претенции за дузпа в 35-ата за нарушение срещу Антонов, но съдията Драгомир Драганов не го маркира.

След почивката домакините отново продължиха с натиска си, като в 57-ата минута Мирослав Антонов излъга четирима от защитата на "Ботев", излезе сам срещу вратаря, но би в ръцете на Веселин Цветковски.

В 73-ата минута гостите от Враца, които преди дни бяха поети от Тодор Гарев, можеха да вкарат, но Христо Иванов излезе предвидливо и изби топката от краката на Илия Илиев.

След равенството Монтана е на 6-ото място с 11 точки, а "Ботев" (Враца) има 7 и заема 11-ата позиция.