Лудогорец и "Ботев" (Пловдив) не успяха да излъчат победител в интригуващ сблъсък от 11-ия кръг на "А" група, завършвайки 0:0.

Двубоят на "Лудогорец Арена" беше много нервен, особено в заключителните му минути, когато домакините и "жълто-черните" правеха опити да стигнат до така жадуваното победно попадение. На няколко пъти играчи на двата тима си влизаха доста остро, дори прехвърчаха искри на терена, но в крайна сметка победител нямаше. Лошата новина за шампионите е контузията, която Владислав Стоянов получи още в началните минути, когато се сблъска лошо с Абел Анисе и принудително беше заменен от резервния страж Иван Чворович. Сърбинът обаче свърши задачата си и не позволи топката да попадне в мрежата му, въпреки че не липсваха положения.

Ясно личаха обаче предпазливите действия, както на избраниците на Стойчо Стоев, така и на тези на Станимир Стоилов. Футболистите и на двата отбора гледаха да не грешат и дебнеха противника.

След равенството Лудогорец е на върха с 25 точки, а "канарчетата" на Станимир Стоилов имат 21. Третият Литекс е с 19 и мач по-малко, а днес на 4-ото място излезе "Левски" след победата с 1:0 над Славия. ЦСКА обаче е само на точка зад "сините", а утре приема Черноморец и има шанс при успех да се доближи до върха.

Днешното равенство е първо за Лудогорец от началото на новото първенство. Преди сблъсъка с "Ботев" (Пд) разградчани имаха 8 победи и 2 поражения, като вече регистрираха и "хикс".

До 20-ата минута на двубоя "канарчетата" пропуснаха една отлична възможност за гол, след като Георги Сърмов центрира към Анисе Абел, който от чиста позиция не успя да нацели добре топката. Малко след това героят от пловдивското дерби направи нов пропуск. Козмин Моци се отчете с груба грешка и топката попадна в краката на Борис Галчев. Той изведе Анисе сам срещу Чворович, но бившият футболист на ЦСКА не изигра добре ситуацията и нулевото равенство остана непроменено.

Малко преди почивката разградчани успяха да сътворят първата си голова ситуация пред Адам Стаховяк. Върджил Мисиджан проби по лявото крило и центрира към Марселиньо, който стреля от воле, но топката премина на сантиметри от напречната греда.

През втората част не липсваха ситуации за попадение и пред двете врати. На моменти домакините действаха доста по-агресивно от избраниците на Мъри, дори създадоха повече положения, но Стаховяк спаси всичко и не позволи на шампионите да го накажат.

Mачът по минути
- ТУК!

ЛУДОГОРЕЦ - "БОТЕВ" (Пд) 0:0

ЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов (17-91.Иван Чворович), 20.Шоко, 27.Козмин Моци, 5.Александър Барт, 80.Жуниор Кайсара, 18.Светослав Дяков (к), 8.Фабио Ешпиньо, 84.Марселиньо, 73.Иван Стоянов (46-7.Михаил Александров), 93.Върджил Мисиджан, 9.Роман Безяк (84-99.Mишел Платини)
Резерви: 91.Иван Чворович, 7.Михаил Александров, 11.Жуниор Кишада, 17.Даниел Абало, 23.Христо Златински, 77.Витиня, 99.Мишел Платини
Треньор: Стойчо Стоев

"БОТЕВ" (Пд):  1.Адам Стаховяк, 11.Йордан Христов, 83.Сивард Спрокел, 5.Бобан Грънчаров, 14.Веселин Минев (к), 16.Томаш Иршак, 71.Борис Галчев, 6.Костадин Дяков (86-9.Луис Педро), 88.Георги Сърмов, 22.Ромарио Кортзорг (87-18.Станислав Костов), 17.Абел Анисе
Резерви: 33.Росен Андонов, 28.Филип Филипов, 3.Елведин Джинич, 10.Вандер Виейра, 15.Валери Домовчийски, 18.Станислав Костов, 9.Луис Педро
Треньор: Станимир Стоилов