Литекс победи Локомотив (Пд) с 2:1 в последен мач от 10-ия кръг в “А” група и се изкачи на трето място във временното класиране с 19 точки. Лидер е Лудогорец с 24 точки, пред “Ботев” (Пд) с 20.

Домакините рано-рано установиха надмощие на терена и показаха, че нямат никакво намерение да изпускат повече точки у дома. През първият четвърт час липсваха интересни положения пред двете врати. В 17-ата минута Златинов изведе Вилмар в отлична позиция. Колумбийският таран обаче отблизо стреля в тялото на бранител на гостите и пропусна да открие резултата. В 25-ата минута с фантастично изпълнение на Симеон Славчев домакините поведоха с 1:0!

В 28-ата пък страхотен шут от границата на пеналта на Армандо Ваюши затрудни Господинов, койо все пак успя да избие в корнер. Секунди по-късно същият албанец Ваюши с глава засече центриране отдясно и прониза безпомощния Господинов за 2:0!
След почивката надмощието на “оранжевите” продължи. Успокоени от комфортната се преднина, момчетата на Златомир Загорчич разиграваха в своята половина и разчитаха на редки контраатаки. При две то тях само котешката пъргавина на ветерана Йордан Господинов спаси гостите от трето попадение в неговата мрежа. Друг ветеран – Мартин Камбуров, в 58-ата минута със страхотен шут от близо 30 метра препарира вратаря на домакините Александров - 2:1.

Мачът по минути - ТУК

Литекс - Локомотив (Пд) 2:1
1:0 Симеон Славчев (25), 2:0 Армандо Ваюши (29), 2:1 Мартин Камбуров (58)
ЛИТЕКС: 30.Евгени Александров, 3.Антон Недялков, 77.Момчил Цветанов (77 - 7.Ванжер), 18.Илия Миланов, 5.Николай Бодуров (к), 6.Симеон Славчев, 16.Страхил Попов, 21.Александър Цветков, 24.Петър Златинов (90+2 - 4.Васил Божиков), 9.Вилмар Джордан (86 - 11.Мирослав Манолов),  14.Армандо Ваюши
Резерви: 12.Боян Пейков, 99.Кирил Десподов, 8.Станислав Генчев, 2.Кирил Динчев, 7.Ванжер, 11.Мирослав Манолов
Треньор: Златомир Загорчич

Локо (Пловдив):
 12.Йордан Господинов, 7.Йордан Тодоров, 6.Пламен Крачунов, 5.Казнаферис (83 - 10.Тодор Тимонов), 18.Асен Георгиев, 88.Диего Фераресо, 3.Валери Георгиев (89 - 69.Станислав Маламов), 22.Аласан Н'Диайе, 21.Станко Йовчев (64 - 91.Крис Гади), 11.Мартин Камбуров, 77.Здравко Лазаров.
Резерви: 23.Кирил Акалски, 10.Тодор Тимонов, 25.Руслан Куанг, 27.Александър Якимов, 28.Стелиос Илиадис, 88.Георги Стефанов, 89.Станислав Маламов, 91.Крис Гади
Треньор: Александър Станков