ЦСКА победи Любимец като гост с 3:0 в мач от междинния 10 кръг на „А“ група. Ивайло Чочев (23), Марсиньо (40) и Християн Кировски (66) вкараха попаденията за третия пореден успех на „червените“ в „А“ група. Домакините играха с човек по-малко от 39-ата минута след директен червен картон на Величко Величков.

След победата ЦСКА временно излезе на трето място със 17 точки, на 7 от лидера Лудогорец и три от втория „Ботев“ (Пловдив). „Армейците“ може да бъдат изместени след последния мач от кръга между Литекс и Локомотив Пловдив довечера. Следващият мач на ЦСКА е на 29 септември (неделя) срещу Черноморец.

Стойчо Младенов заложи на същия състав, който победи с 1:0 Литекс. В защита излязоха Апостол Попов, Менди, Валентин Илиев и Жереми Фо-Поре. В халфовата линия започнаха Чочев и Тодор Янчев, по крилата Неманя Милисавлевич и Марсиньо, а един зад друг в атака Мамади Сидибе и Емил Гъргоров.

Домакините започнаха много силно и пропуснаха две чисти положения. В 5-ата минута Будинов мина като на парад през трима бранители в червено и стреля, но покрай вратата. Пет минути след това Дончо Атанасов получи пас от Будинов, влезе отляво в наказателното поле и би, но този път Черни спаси. В тези първи минути защитата на ЦСКА отново показа слабости, особено Апостол Попов, който не успява да се нагоди като десен бранител. Постепенно гостите поизравниха играта, но не създаваха положения. В 23-ата минута Ивайло Чочев откри резултата след първото по-опасно центриране в наказателното поле на Любимец. Милисавлевич центрира отдясно, Сидибе чукна топката назад към Чочев, който отблизо я прати във вратата. Сидибе получи контузия и бе заменен в 31-ата минута от македонеца Кировски. В 37-ата минута именно Кировски пропусна чиста ситуация. След хубав пас на Гъргоров, нападателят влезе отдясно в наказателното поле, но на метри пред вратата би безобразно високо в аут. В 39-ата минута съдията Атанас Димитров показа директен червен картон на Величко Величков от Любимец, който фаулира откъсващия се Кировски на границата на наказателното поле. Марсиньо разстреля Радослав Рашков от последвалия фаул за 2:0 в полза на ЦСКА.

В началото на второто полувреме столичният тим бе пълен господар на терена. Домакините се върнаха в глуха защита и започнаха да допускат повече грешки. Гъргоров продължи да тормози отбраната на домакините. Кировски пропусна удобно положение в 48-ата минута, последваха атаки на Гъргоров и Марсиньо. В 63-ата минута Стойчо Младенов извади Фо-Поре и пусна Антон Карачанаков.

В 66-ата минута именно резервата опита удар от левия фланг, топката придоби фалц и Християн Кировски я засече с глава, реализирайки за 3:0 в полза на ЦСКА. Това бе първо попадение на македонеца за „червените“ в „А“ група. Стойчо Младенов даде почивка на Емил Гъргоров и пусна Ревсон. В 73-ата минута съдията Атанас Димитров показа жълт картон за симулация на Кировски от ЦСКА за падане в наказателното поле на Любимец. Македонецът искаше дузпа и като че ли имаше право, но реферът не посочи бялата точка. В последните минути двубоят се доигра в слабо темпо с повече владение на топката от страна на гостите.