Лудогорец продължава победния си ход в „А“ група. Тимът от Разград спечели като гост с 2:1 срещу Локомотив (София). Головете за гостите реализираха Михаил Александров (25) и Марселиньо (29). Почетното попадение за домакините бе дело на Румен Трифонов в 37-ата минута. След успеха Лудогорец продължава да е лидер в класирането с 24 точки, „Ботев“ е на второ място с 20. Във ВИП ложата на стадиона в „Надежда“ бяха босовете Николай Гигов и Кирил Домусчиев. Съдията Никола Попов вдигна нервите на Гигов и феновете на Локомотив София с няколко отсъждания през второто полувреме.

Лудогорец набързо поведе с 2:0 в средата на първата част. Михаил Александров откри резултата в 25-ата минута. След далечен удар на Мисиджан, вратарят Галев изби, но топката попадна в Михаил Александров, който я довкара. В 29-ата минута Марселиньо остана непокрит на границата на наказателното поле и с лекота реализира за 2:0. Гостите сякаш решиха, че двубоят е приключил и Локомотив София върна един гол. В 37-ата минута Гаел Нлундулу напредна отдясно, намери Румен Трифонов в наказателното поле, който без проблеми прати топката във вратата, пазена от Владислав Стоянов. В последните минути на първото полувреме треньорът на гостите Стойчо Стоев извърши принудителна смяна. Контузия получи финландският защитник Теро Мантула, който бе заменен от Козмин Моци.

През второто полувреме домакините опитаха да стигнат до равенството, а гостите играха икономично и като нищо можеше да изпуснат победата. Съдийската бригада начело с Никола Попов вдигна нервите на футболисти и фенове на Локомотив София, както и на президента Николай Гигов. В 50-ата минута един от помощник-реферите - Ивайло Милков, вдигна флага за засада и отмени попадение на Александър Бранеков. След няколко минути отново Бранеков бе в центъра на събитията. Защитникът падна в наказателното поле и поиска дузпа, но Никола Попов подмина ситуацията. Треньорът на „железничарите“ Стефан Генов пусна в игра Димитър Илиев, Искрен Писаров и Даниел Пеев през втората част, за да засили атаката, но втори гол не падна. В последните десетина минути гостите владяха изцяло топката и пропуснаха да решат изхода на мача. Мисиджан пропусна сам срещу Галев в 82-ата минута, след като реши технично да го преодолява, но стреля в аут. В последните секунди домакините стигнаха до няколко статични положения, но от тях не успяха да застрашат Владислав Стоянов.

Двубоят по минути с БЛИЦ
2 - центриране в наказателното поле на Лудогорец, защитата се справя
11 - пряк свободен удар за Локомотив София, Том центрира в наказателното поле, Владислав Стоянов улови
12 - Безяк открадна топката след грешка в защитата на Локомотив София, спъна се обаче точно преди да нанесе удар
13 - далечен удар на Маркиньос, високо над вратата
23 - добра атака на Лудогорец, Безяк получи топката около границата на наказателното поле,
25 - topka.jpg ГООЛ за Лудогорец, голмайстор Михаил Александров. Мисиджан стреля отдалеч, Галев изби топката, но тя попадна в Александров, който я довкара във вратата
29 - topka.jpg ГООЛ за Лудогорец, голмайстор Марселиньо. Бразилецът стреля оставен сам от границата на наказателното поле.
37 - topka.jpg ГООЛ за Локомотив София, голмайстор Румен Трифонов. Добър пробив на Гаел Нлундулу, който стигна до аутлинията, изчака няколко секунди и подаде към Румен Трифонов, който реализира
41 - Теро Мантула получи контузия и напусна терена
42 - ПРОПУСК на Локомотив София, на Гаел Нлундулу.
45 - край на първото полувреме
-----------------------------------------------------------------
50 - ОТМЕНЕН гол на Локомотив София. Том центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, където Бранеков засече с глава. Страничният съдия Милков вдигна флага за засада и попадението бе отменено
55 - НОВИ СПОРОВЕ, Бранеков пада в наказателното поле след центриране. Защитникът иска дузпа
63 - добър удар на Маркиньос отдалеч, топката мина покрай левия страничен стълб
64 - smqna.jpg смяна в Локомотив София, на мястото на Румен Трифонов влиза Искрен Писаров
76 - smqna.jpg смяна в Лудогорец, на мястото на Михаил Александров влиза Христо Златински
79 - центриране на Пеев от фаул за Локо Сф, срещу Владо Стоянов бе извършено нарушение, националът остана да лежи около минута на терена, но след това се изправи без лекарска намеса
82 - ПРОПУСК на Мисиджан, който бе изведен сам срещу вратаря, реши да търси технично изиграване, но прати топката в аут
90 - 3 минути добавено време