Черноморец и Славия завършиха наравно 2:2 в мач от 10-ия кръг на "А" група, игран пред полупразните трибуни на стадион "Лазур". "Белите" на два пъти повеждаха при гостуването в Бургас, но "акулите" в крайна сметка се добраха до точката чрез гол от дузпа в 90-ата минута.

В 23-ата минута Атанас Курдов за пореден път доказа, че се намира в отлична форма и откри резултата в полза на Славия. Юношата на "Левски" реализира шестото си попадение от началото на сезона в "А" група, след като се възползва от колективна грешка в отбраната на Черноморец.

До почивката "белите" запазиха крехкия си аванс, въпреки няколкото създадени положения пред Георги Петков, в които избраниците на Димитър Димитров-Херо не успяха да изравнят. Това обаче се случи в 51-ата минута. Тогава Наджиб Аммари стреля силно от 20-ина метра, реализирайки в левия ъгъл на Петков за 1:1.

Само 5 минути след това Славия отново поведе. Фернандо Дос Сантос проби в наказателното поле на "акулите" и с техничен прехвърлящ удар не остави шанс на Ник Дашев - 1:2.

В 89-ата минута появилият се на смяна за домакините Николай Павлов бе повален в наказателното поле на гостите и въпреки протестите на "белите" съдията Владимир Вълков посочи бялата точка. От нея Лъчезар Балтанов беше точен за крайното 2:2.

Опитният Георги Петков пък, видимо ядосан от изравнителния гол, се сдърпа с друга от резервите на Черноморец - Мохамед Соли, но до санкции за двамата не се стигна.

След равенството и двата отбора имат по 11 точки. В събота от 15:15 часа Славия приема "Левски", докато Черноморец ще гостува на ЦСКА в неделя от 18:00 часа.

ЧЕРНОМОРЕЦ - СЛАВИЯ 2:2
0:1 Атанас Курдов (23), 0:1 Наджиб Амари (51), 1:2 Фернандо Дос Сантос (56), 2:2 Лъчезар Балтанов (90-дузпа)

Двубоят по минути
7 - Далечен изстрел на Живко Желев не затруднява Ник Дашев.
14 - Жереми Манзоро пропуска да открие резултата в полза на домакините, след като беше изведен сам срещу Георги Петков, но стреля право в ръцете на вратаря.
23 - topka.jpg ГОЛ! Славия повежда в Бургас - 0:1! Голмайсторът Атанас Курдов бележи от непосредствена близост, възползвайки се от грешка в отбраната на домакините.
33 - Милен Василев направи хубав рейд в наказателното поле на домакините, но Милен Гамаков подложи крак и изчисти топката в корнер.
36 - Силен изстрел на Милен Василев от около 30 метра, Дашев улови.
40 - Aтанас Курдов получи медицинска помощ, след като получи травма.
43 - Наджиб Аммари с летящ плонж засича с глава отблизо, Георги Петков спаси.
44 - Чико Гомес получи пас в коридор от Ванчо Траянов и шутира към вратата на Славия, отново Петков е на мястото си и лови.
45 - Изстрел на Фонсека е отразен от стража на гостите.
45 - Край на първото полувреме.

51 - topka.jpg  ГОЛ! Черноморец изравнява - 1:1! Наджиб Аммари стреля силно от 20-ина метра, реализирайки в левия ъгъл.
55 -  smqna.jpg Димитър Димитров-Херо извършва първа смяна. Жереми Манзоро отстъпва мястото си на Николай Павлов.
56 - topka.jpg ГОЛ! Славия отново повежда - 1:2! Фернандо Дос Сантос проби в наказателното поле на "акулите" и с техничен прехвърлящ удар не остави шанс на Ник Дашев.
65 - smqna.jpg Треньорът на Славия Асен Букарев извършва първа смяна. Олег Шалаев отстъпва мястото си на Янко Сандански.
65 - smqna.jpg Смяна и в състава на домакините. Венелин Филипов отстъпва мястото си на Крум Стоянов.
71 - Капитанът на "акулите" Ванчо Траянов засича с глава, топката прелита над вратата на Славия.
89 - ДУЗПА за Черноморец! Николай Павлов бе повален в наказателното поле на гостите и въпреки протестите на "белите" съдията Владимир Вълков посочи бялата точка.
90 - topka.jpg ГОЛ! Домакините изравняват - 2:2! Лъчезар Балтанов бележи, наказвайки Георги Петков.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача. Черноморец и Славия завършиха 2:2.

ЧЕРНОМОРЕЦ: 1.Ник Дашев, 23.Чико Гомес, 24.Мартин Кавдански, 13.Наджиб Амари, 14.Жереми Манзоро (55-26.Николай Павлов), 44.Венелин Филипов (65-25.Крум Стоянов), 15.Ванчо Траянов (к) (78-26.Николай Павлов), 8.Милен Гамаков, 30.Лъчезар Балтанов, 87.Карлос Фонсека, 9.Преслав Йорданов
Резерви: 12.Янко Георгиев, 7.Милчо Ангелов, 11.Moхамед Соли, 19.Станислав Дрянов, 25.Крум Стоянов, 26.Николай Павлов, 90.Петър Атанасов
Треньор: Димитър Димитров

СЛАВИЯ: 1.Георги Петков (к), 20.Радослав Димитров, 19.Стефан Велков, 3.Живко Желев, 17.Димо Атанасов, 23.Олег Шалаев (65-14.Янко Сандански), 10.Павле Попара (67-22.Виктор Генев), 91.Фернандо Дос Сантос, 26.Богомил Христов (89-8.Чавдар Янков), 4.Милен Василев, 9.Атанас Курдов
Резерви: 12.Емил Петров, 22.Виктор Генев, 21.Георги Пашов, 14.Янко Сандански, 77.Александър Александров, 71.Янис Карабельов, 8.Чавдар Янков
Треньор: Асен Букарев