Пирин Гоце Делчев постигна първа победа от началото на сезона в „А“ група. Тимът спечели с минималното 1:0 като домакин срещу Берое. Единственото попадение реализира Веселин Марчев в 78-ата минута. Пирин Гоце Делчев вече има 4 точки след днешната победа, но остава на последното място в класирането. Нефтохимик е със 7 на предпоследната 13-та позиция. Берое остава на 12-то място с 12 точки.

Двубоят в югозападния град предложи много борба, но малко голови положения. Дебют за домакините от Гоце Делчев направи нападателят Костадин Башов, който се появи през второто полувреме. Гостите диктуваха темпото през първото полувреме, но почти не създадоха удобни положения за гол. В 33-ата минута Георги Андонов пропусна най-изгодната възможност, след като не успя да стреля към вратата след пас на Венцислав Христов.

На полувремето треньорът на Пирин Гоце Делчев увеличи нападателната мощ, пускайки Костадин Башов на мястото на Георги Петров. Дълго време след това домакините така и не можеха да превземат вратата на старозагорци. Гостите от Берое дори отново овладяха положението, атакуваха повече и стреляха, но Ронкато и Венцислав Христов в 56-ата минута не успяха да преодолеят Абдиков. Последва удар с глава на Димитър Пиргов в аут. В 78-ата минута Веселин Марчев откри резултата в полза на Пирин (Гоце Делчев). Петър Лазаров центрира от корнер на близката греда, Веселин Марчев получи и с хубав удар прати топката във вратата. В последните минути Георги Андонов имаше шанс от пряк свободен удар, но стреля в аут. Влезлият като резерва за домакините Серафим Михайлов също опита да застраши вратата на Берое.

ПИРИН (ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ) - БЕРОЕ 1:0
1:0 Веселин Марчев (78)

Пирин (Гоце Делчев):
83.Абди Абдиков, 3.Димитър Пиргов, 5.Любомир Гуцев, 6.Атанас Фиданин, 8.Петър Лазаров (к), 10.Веселин Марчев, 19.Мартин Газиев, 21.Васил Панайотов, 22.Антон Киров (36 - Иван Стоянов), 77.Марио Близнаков (63 - Серафим Михайлов), 88.Георги Петров (46 - Костадин Башов)
Резерви: 59.Ангел Юсев, 7.Албин Одза, 14.Мурат Ибраим, 16.Серафим Михайлов, 20.Драги Коцев, 30.Иван Стоянов, 35.Костадин Башов
Треньор: Костадин Ангелов

Берое: 12.Иван Караджов, 17.Пламен Крумов, 5.Борислав Стойчев, 6.Иво Иванов, 28.Веселин Пенев, 3.Владимир Зафиров (82 - Мартин Райнов), 21.Елиаш, 13.Евандро Ронкато (60 - Иван Горанов), 7.Георги Андонов (к), 88.Давид Каядо, 10.Венцислав Христов (72 - Атанас Зехиров)
Резерви: 22.Благой Макенджиев, 2.Здравко Илиев, 14.Игнат Дишлиев, 15.Георги Динков, 18.Атанас Зехиров, 19.Мартин Райнов, 92.Иван Горанов
Треньор: Петър Хубчев

Градски стадион, Гоце Делчев
Съдия: Николай Йорданов
Жълти картони: Васил Панайотов (Пирин ГД);  Борислав Стойчев, Иво Иванов, Елиаш, Пламен Крумов (Берое)

Двубоят по минути с БЛИЦ
5 - дълго извеждащо подаване от половината на Берое към Давид Каядо по левия фланг. Топката обаче идва прекалено дълга за крилото и попада в ръцете на Абдиков
7 - атака отдясно за Пирин и центриране на Марио Близнаков около точката за дузпата за Георги Петров - Борислав Стойчев успява да избие в корнер. След изпълнението Веселин Марчев засича с глава, но праща топката над вратата
12 - ново далечно центриране, този път за Венцислав Христов, който тръгва на скорост, но защитник на "Пирин" успява да изчисти в корнер. Крумов центрира към далечната греда, но след като с глава играе Гуцов следва нов ъглов удар
15 - Мартин Газиев центрира от пряк свободен удар от около 35 метра фронтално на вратата, но праща топката високо над вратата
24 - Евандро Ронкато напредва от дясно и центрира пред наказателното поле за Елиаш, който стреля, но е доста неточен.
33 - ПРОПУСК на Георги Андонов. Пламен Крумов центрира по земя от фаул. След рикошет топката попадна във Венцислав Христов, който от малък ъгъл не стреля, а върна за Георги Андонов. Той не успя да спре добре топката и му бе отнета
41 - атака отдясно - Давид Каядо подава за Венцислав Христов, който продължава леко за Георги Андонов, но топката е избита в корнер. След изпълнението Абдиков избива, но и е извършено нарушение срещу него във вратарското поле
45 - край на първото полувреме
---------------------------------------------------------------------
46 - smqna.jpg смяна в Пирин Гоце Делчев, на мястото на Георги Петров влиза Костадин Башов
53 - диагонален шут на Евандро Ронкато, защитник на Пирин Гоце Делчев чисти в корнер
56 - Венцислав Христов получи пас в наказателното поле, гардира и стреля, но право в ръцете на Абдиков
58 - ДОБЪР удар на Пиргов с глава, след центриране от корнер
63 - smqna.jpg смяна в Пирин Гоце Делчев, на мястото на Марио Близнаков влиза Серафим Михайлов
68 - Горанов стреля от малък ъгъл диагонално на вратата, но топката не намира целта.
78 - topka.jpg ГООЛ за Пирин Гоце Делчев, голмайстор Веселин Марчев. Корнер за домакините, центриране на близката греда на Петър Лазаров, а от там Веселин Марчев прати топката във вратата