Добруджа постигна първата си победа като гост в "Б" група от началото на сезона, надделявайки с класическото 3:0 над "Раковски" в последния мач от 7-ия кръг.

В 24-ата минута на двубоя в Раковски гостите от Добрич поведоха в резултата чрез Иван Цачев. След това Ивайло Димитров-Косъма реализира 2 гола - в 42-ата и 65-ата минута, за да се стигне до класическия успех за избраниците на Светослав Тодоров.

Победата е трета за Добруджа от началото на сезона в "Б" група, а след нея Тоди и момчетата му събраха 11 точки и се изкачиха на 3-ото място. Също с толкова е Калиакра, лидерът Хасково има 18, а Марек е със 17.

Сателитът на "Ботев" (Пловдив) "Раковски" остана на последното 14-о място с актив от 3 точки.

Съставът на Добруджа от днешния мач: Александър Конов, Иван Иванов, Костадин Гаджалов, Николай Христозов, Детелин Димитров, Симеон Симеонов (Ивайло Лазаров), Иван Цачев, Кристиян Малинов, Спас Георгиев (Кристиян Петков), Станимир Андонов, Ивайло Димитров (Тодор Чаворски).

"Б" ГРУПА - 7 КРЪГ

21 септември 2013 г. (събота), 17:00 часа
Монтана - Академик (Св) 4:1
1:0 Венцислав Иванов (7), 2:0 Йордан Тодоров (39-дузпа), 2:1 Кристиян Тафраджийски (51), 3:1 Иван Михов (52), 4:1 Благой Наков (84)

"Ботев" (Вр) - Спартак (Вн) 0:1
0:1 Беадир Беадиров (84)

Банско - "Ботев" (Гълъбово) 1:0
1:0 Сергей Георгиев (41)

Хасково - Пирин (Разлог) 3:0
1:0 Костадин Ничев (28), 2:0 Деян Лозев (67), 3:0 Недялко Хубенов (71)

Дунав (Русе) - Калиакра (Кавaрна) 3:1
1:0 Александър Георгиев (20), 1:1 (29), 2:1 Ивайло Раденцов (45), 3:1 Младен Стоев (89)

Марек  - Витоша (Бистрица) 1:0
1:0 Александър Манолов (76)

23 септември 2013 г. (понеделник), 17:00 часа
"Раковски" - Добруджа 0:3
0:1 Иван Цачев (24), 0:2 Ивайло Димитров (42), 0:3 Ивайло Димитров (65)