“Левски” победи Черноморец като гост с 3:1 в мач от 9 кръг на “А” група. Това бе едва трети успех за “сините” от началото на сезона, като любопитното е, че и трите победи бяха в гостувания. След победата тимът от столицата събра 12 точки и излезе временно на 7 място, измествайки ЦСКА. Черноморец остана на осма позиция с 10 точки. Мирослав Иванов изведе столичани напред в резултата в 6-ата минута, Черноморец изравни чрез Фонсека в 34-ата. Бруно Оливейра си вкара автогол в 37-ата минута, а Гари Родригес реализира за 3:1 в 61-ата минута.

Треньорът на “Левски” Славиша Йоканович направи няколко промени в стартовия състав. Дебют в “А” група на вратата записа Горан Блажевич, който игра преди няколко дни при победата срещу Пирин Гоце Делчев за купата на България. В защита излязоха Орлин Старокин, Милиев, Перес и Нуно Пинто. В средата на терена си партнираха Кевин Бру и Даниел Димов, като извън групата остана Владимир Гаджев. Пред тях бе Мирослав Иванов, а по крилата играха Гари Родригес и Ларсен Туре. На върха на атаката започна Цветан Генков.

Треньорът на Черноморец Димитър Димитров-Херо заложи на шестима българи и петима чужденци в титулярния състав. Преслав Йорданов поведе атаката, подпомаган от Ванчо Траянов, Жереми Манзоро и Карлос Фонсека.

Още в 6-ата минута Мирослав Иванов откри резултата с хубав удар извън наказателното поле. Халфът получи топката след въздушен двубой между защитник на Черноморец и Цветан Генков. В първите минути домакините играеха припряно и почти не излизаха от половината си. В 23-ата минута Генков остана сам срещу Дашев отдясно в наказателното поле, но прати топката покрай вратата. След 20-ата минута “акулите” се събудиха и започнаха да редуват атака след атака към вратата на “Левски”. В 24-ата минута Фонсека пропусна абсолютно чисто положение. Нападателят премина покрай вратаря Блажевич, който бе излязъл да го пресрещне, но прати топката от външната страна на вратата. Последва добър удар от заучено положение на Чико, но хърватският вратар на “сините” спаси. В тези минути защитата и дефанзивната част от халфовата линия на “Левски” отново не се представи на ниво. В 34-ата минута Черноморец логично изравни за 1:1. Преслав Йорданов напредна отляво, пусна пас към центъра и Карлос Фонсека с хубав удар от границата на наказателното поле прати топката във вратата на Блажевич.

Радостта на домакините обаче трая само три минути. В 37-ата минута Генков уцели гредата с удар с глава. Топката попадна в защитника Бруно Оливейра, който действа нескопосано и я прати във вратата си в опит да я изчисти. В добавеното време на първото полувреме Преслав Йорданов имаше шанс да изравни, но от няколко метра, останал сам срещу Блажевич, стреля в аут.

На полувремето Славиша Йоканович извади Генков и пусна Димитър Макриев. В 61-ата минута Гари Родригес оформи крайното 3:1 в полза на “Левски”. Той получи извеждащо подаване на линията на защитата, нахлу в полето на домакините и сам срещу Дашев пусна топката покрай него във вратата. В 66-ата минута Амари отправи хубав удар към вратата на “сините”, но Блажевич изби. В последните двайсет минути домакините опитваха атаки, но гостите успяха да не допуснат фатални грешки в защита. В 73-ата минута Гари Родригес изпусна да вкара още един гол, след като вратарят на Черноморец Дашев сгреши. Стражът излезе извън наказателното си поле, за да изчисти топката с глава, но тя попадна в Родригес, който стреля към опразнената врата, където Кавдански изчисти на голлинията.

Двубоят по минути ТУК

ЧЕРНОМОРЕЦ - "ЛЕВСКИ" 1:3
0:1 Мирослав Иванов (6), 1:1 Карлос Фонсека (34), 1:2 Бруно Оливейра (37-автогол), 1:3 Гари Родригес (61)

ЧЕРНОМОРЕЦ: 1.Ник Дашев, 23.Чико Гомес, 24.Мартин Кавдански, 89.Бруно Оливейра (66 - Милен Гамаков), 44.Венелин Филипов, 13.Наджиб Амари (81 - Станислав Дрянов), 30.Лъчезар Балтанов, 15.Ванчо Траянов-к, 14.Жереми Манзоро, 87.Карлос Фонсека, 9.Преслав Йорданов
Резерви: 12.Янко Георгиев, 7.Милчо Ангелов, 8.Милен Гамаков, 19.Станислав Дрянов, 25.Крум Стоянов, 26.Никрлай Павлов, 90.Петър Атанасов

"ЛЕВСКИ":1.Горан Блажевич, 6.Орлин Старокин, 5.Алехандро Перес, 55.Йордан Милиев-к, 28.Нуно Пинто, 25.Даниел Димов, 75.Кевин Бру (90+1 - Пламен Димов), 20.Мирослав Иванов, 11.Гари Родригес, 59.Ларсен Туре (68 - Антонио Вутов), 9.Цветан Генков (46 - Димитър Макриев)
Резерви: 23.Пламен Илиев, 13.Димитър Везалов, 35.Пламен Димов, 18.Борислав Цонев, 10.Антонио Вутов, 22.Илиян Йорданов, 7.Димитър Макриев

Стадион: "Лазур", Бургас
Съдия: Станислав Тодоров
Жълти картони: Лъчезар Балтанов, Жереми Манзоро (Черноморец); Гари Родригес, Мирослав Иванов ("Левски")