Славия и Любимец завършиха изненадващо 1:1 в мач от 9-ия кръг на “А” група. Съперниците подходиха твърде предпазливо в първия четвърт час и опасни положения липсваха.

В 7-ата минута Галин Иванов направи прострелно центриране, но никой от неговите съотборници не успя да засече топката. В 17-ата минута обаче гостите ликуваха още при първата си по–свястна контраатака. Груба грешка на младия и талантлив Стефан Велков позволи на Антон Огнянов да излезе сам срещу Петков и да открие резултата – 0:1! После Курдов от удобна позиция с глава би покрай вратата. След час игра Славия изравни. След добър пробив на Василев, топката бе върната към точката на дузпата, откъдето Курдов я прати в мрежата за 1:1.

“Белите” тръгнаха постепенно нагоре след лошия старт на сезона. Тимът на Асен Букарев загуби за последно от “Ботев” (Пд) на 25 август, след което победи още класически Пирин (ГД) у дома и извъртя 1:1 с Литекс в Ловеч. През седмицата пък разгромиха втородивизионния Пирин (Разлог) с 4:0 за купата. След три мача без гол в началото на първенството Славия бележи поне по попадение в следващите 6 кръга.

Любимец за първи път игра шампионатен мач от “А” група в столицата, досега има победа и загуба в домакински двубои със софийски отбори. Новакът пък прекъсна серия от три поредни загуби в първенството, при които неизменно допускаше по два гола във вратата си.

По-интересното по минути:

7 - прострелно центриране на Галин Иванов, но никой от неговите съотборници не успява да засече топката
17 - topka.jpg Гоол за Любимец! Груба грешка на Стефан Велков позволява на Антон Огнянов да излезе сам срещу Петков и да открие резултата!
19 - Курдов с глава бие покрай вратата
36 - Дончо Атанасов е изведен в наказателното поле на "белите", пробва удар, но топката е блокирана от защитник на Славия

60 - topka.jpg Гоол за Славия! Курдов изравнява резултата. След добър пробив на Василев, топката е върната към точката на дузпата, откъдето Курдов я праща в мрежата за 1:1

Славия - Любимец 1:1
0:1 Антон Огнянов (17), 1:1 Атанас Курдов (60)

logo_Slavia.jpgСЛАВИЯ: 1.Георги Петков, 20.Радослав Димитров (85 - 21. Пашов), 3.Живко Желев, 19.Стефан Велков, 17.Димо Атанасов, 23.Олег Шалаев, 10.Павле Попара, 33.Галин Иванов, 91.Фернандо да Силва (72 - 8.Чавдар Янков), 9.Атанас Курдов, 4.Василев (72 - 7. Христо Янев)
Резерви: 32.Стефано Кунчев, 14.Янко Сандански, 22.Виктор Генев, 26.Богомил Христов, 77.Александър Александров, 99.Диего Невес
Треньор:  Асен Букарев

ЛЮБИМЕЦ
: 1.Цанков, 3.Танко Дяков, 13.Величко Величков, 18. Илия Мунин, 8. Майкъл Тевия, 10. Веселинов (66 - 14. С.Петров),  7.Антон Огнянов, 11.Славчо Шоколаров, 20. Дончо Атанасов (78 - 17. Владислав Романов), 15.Тодоров, 19. Янко Ангелов (44 - 9. Мирослав Будинов)
Резерви: 1.Диян Вълков, 6.Самир Аясс, 28.Иван Минчев
Треньор: Красимир Мечев