Литекс продължава без загуба от началото на сезона, но изпусна първото място в класирането след домакинското равенснво 1:1 със Славия в мач от 8 кръг на “А” група.

След равностойно начало на мача “белите” откриха резултата в 28-ата минута. Галин Иванов проби по дясното крило, навлезе в наказателното поле и от малък ъгъл стреля точно до далечната греда на вратата на Евгени Александров.

Литекс взе инициативата от началото на второто полувреме и в 59-ата минута стигна до изравнително попадение. Момчил Цветанов центрира отдясно, а на далечната греда непокритият Армандо Ваюши с левия крак прати топката във вратата на Георги Петков.

Доминацията на Литекс в играта продължи и след това, но домакините не успяха да стигнат до победен гол. Ще се запомни ударът със задна ножица на Момчил Цветанов, който мина над вратата. В добавеното време Джордан нямаше шанс, когато след негов удар от границата на наказателното поле Георги Петков изби топката в десния страничен стълб.

ПО-ИНТЕРЕСНОТО ОТ МАЧА ПО МИНУТИ
13 - Петков избива в корнер удар на Вяюши
20 - Александров трудно лови топката след удар на Галин Иванов с глава
28 -topka.jpg  ГООЛ!! Славия открива резултата. Галин Иванов проби отдясно, влезе в наказателното поле и от малък ъгъл би точно до далечната греда.
30 - Петков боксира далечен удар на Джазула
45+1 - smqna.jpg Смяна за Литекс. В игра влезе Симеон Славчев, а от терена излезе Берберович

54 - Удар на Славчев над вратата на Славия
59 - topka.jpg ГООЛ!!! Литекс изравни. Армандо Ваюши с левия крак засече центриране на Момчил Цветанов отдясно
69 - Удар на Момчил Цветанов със задна ножица, топката минава над вратата
73 - smqna.jpg Нова смяна в Славия. Бразилецът Диего Невеш заменя сънародника си Фернандо да Силва
90 - Пет минути добавено време
90+2 - ГРЕДА! Джордан се освободи от защитник на Славия и от границата на наказателното поле стреля, Петков отби топката, която се удари в десния страничен стълб.

ЛИТЕКС – СЛАВИЯ 1:1
0:1 Галин Иванов (28), 1:1 Армандо Ваюши (59)

lit.jpgЛИТЕКС: 30.Евгени Александров, 3.Антон Недялков, 18.Илия Миланов, 4.Васил Божиков, 16.Страхил Попов, 33.Джемал Берберович (45+1-6.Симеон Славчев), 10.Юрген Джазула (79-11.Мирослав Манолов), 14.Армандо Ваюши, 21.Александър Цветков (61-24.Петър Златинов), 9.Джордан, 77.Момчил Цветанов
Резерви: 12.Боян Пейков, 5.Николай Бодуров, 6.Симеон Славчев, 8.Станислав Генчев, 11.Мирослав Манолов, 24.Петър Златинов, 99.Кирил Десподов
Треньор: Златомир Загорчич

logo_Slavia.jpgСЛАВИЯ: 1.Георги Петков, 20.Радослав Димитров, 3.Живко Желев, 19.Стефан Велков, 21.Георги Пашов (58-14.Анко Сандански), 17.Димо Атанасов, 23.Олег Шалаев (88-22.Виктор Генев), 10.Павле Попара, 33.Галин Иванов, 91.Фернандо да Силва (73-99.Диего Невеш), 9.Атанас Курдов
Резерви: 32.Стефано Кунчев, 7.Христо Янев, 14.Янко Сандански, 22.Виктор Генев, 26.Богомил Христов, 77.Александър Александров, 99.Диего Невеш
Треньор:  Асен Букарев