Марек (Дупница) продължава да е без загуба от началото на сезона в "Б" група, след като победи в Свищов местния Академик с 2:0 в среща от 6-ия кръг.

Попаденията за дупничани реализираха Александър Манолов в 58-ата минута и Петър Тончев в 88-ата.

След четвъртата си победа от началото на първенството Марек се утвърди на 2-ото място в класирането с 14 точки, само на 1 зад лидера Хасково, който вчера победи също с 2:0 Калиакра в Каварна.

В днешната среща в Свищов пък избраниците на Ангел Станков отново не успяха да зарадват феновете си с първа домакинска победа и Академик остава с 5 точки в актива си.