ИГРАЙТЕ БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Аутсайдерът Малта поизпоти Дания, но все пак загуби на свой терен с 1:2 в световна квалификация от нашата Група B.

„Червеният динамит” поведе с ранен гол на Леон Андреасен (2), възползвал се от пас на Мартин Брайтуайт. Последва отпускане в редиците на гостите и те бяха наказани в края на първата част от Клейтън Файла (38), изравнил за 1:1.

След почивката възпитаниците на Мортен Олсен все пак взеха своето, след като в 52-ата минута Райън Камилери си отбеляза автогол и оформи крайното 1:2. Домакините опитаха всичко по-силите си до края на мача да изтръгнат поне точката, но така и е успяха.

Така Дания събра 9 точки в актива си и остава на пето място във временното класиране заради по-лошата си голова разлика. Със същия актив са още Чехия и Армения, които също имат всички шансове да се борят за второто място, на което в момента е България с 10 точки. Малта е твърдо на последната шеста позиция с 3 пункта.