ИГРАЙТЕ БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Локомотив (Пловдив) победи с 3:1 Локомотив (София) в последния мач от 7-ия кръг на "А" група. Двубоят се игра пред празните трибуни на "Лаута", тъй като "смърфовете" изтърпяваха наказание заради боя на феновете им с тези на Нефтохимик миналата седмица.

Мартин Камбуров откри в 23-ата минута със страхотно изпълнение от воле, а Пламен Крачунов удвои в 49-ата. След това Александър Дюлгеров намали резултата в 58-ата, но съотборникът му Азрак Махамат си заби автогол в 69-ата минута, с което интригата окончателно приключи и Локо (Пд) заслужено спечели трите точки, помрачавайки рождения ден на "железничарите". Както е известно, днес Локо (Сф) чества 84-ата си годишнина, но и навръх празника не успя да запише победа и остава на предпоследното 13-о място с 5 точки. По-малко има единствено Пирин (Гоце Делчев) - 1 т.

Сашо Станков и момчетата му пък вече имат 13 точки и изместиха сензацията Любимец от 4-ото място, като също така изпревариха и Черно море.

"Черно-белите" са само на точка зад градския си противник "Ботев", а след паузата в шампионата двата тима се изправят един срещу друг на стадион "Христо Ботев".

Любопитното е, че във вторник наставникът на Локо (Пд) е рожденик, като избраниците му успяха да го зарадват за празника, поднасяйки му победата над гостите от София.

Тимът от "Надежда" се представи трагично в днешната среща, докато "черно-белите" стояха далеч по-добре на терена и залужено се поздравиха с успеха. Лош дебют за Локо (Сф) направиха бившите футболисти на Черноморец Гаел Нлундулу и Люк Матютю, на които Стефан Генов се довери още от първата минута. Очевидно обаче те не са сработени с новите си съотборници, като още в началото на двубоя капитанът Маркиньос влезе в спор на висок тон с Гаел.

Първата възможност за отбелязване на гол в днешния двубой се откри пред Мартин Камбуров още в 4-ата минута. Таранът засече с глава след подаване на Александър Якимов, но Божидар Митрев бе на мястото си и улови топката. В 17-ата Здравко Лазаров шутира силно от над 20 метра, но юношата на "Левски" отново спаси. Гостите отвърнаха с два неточни изстрела на Румен Трифонов и Маркиньос.

В 23-ата минута "смърфовете" ликуваха. Камбуров вкара страхотно попадение. Опитният голмайстор видя, че Митрев е напуснал рамките на вратата си, нацели топката от воле от 20-ина метра и с прехвърлящ удар реализира по отличен начин, наказвайки бившия си отбор - 1:0.

Малко преди почивката Габриел До Кармо бе блокиран преди да шутира, кълбото попадна в Лазаров, чийто силен изстрел бе избит от Митрев.

В началото на втората част избраниците на Сашо Станков осъществиха масиран натиск и бързо удвоиха преднината си. В 49-ата минута включилият се в предни позиции защитник Пламен Крачунов реализира с глава след центриране на Електричката.

След това Румен Трифонов пропусна да намали резултата, озовал се очи в очи с Йордан Господинов, а в ответната атака Митрев показа чудесен рефлекс след далечен удар на Лазаров.

В 58-ата минута Александър Бранеков свали с глава топката в наказателното поле и Александър Дюлгеров с плътен изстрел вкара за гостите от София - 2:1.

В 65-ата избраниците на Стефан Генов организираха продължителна атака, започната от Гаел Нлундулу. Бившият футболист на Черноморец нахлу отляво, подаде към Бранимир Костадинов, който върна на Маркиньос, чийто завършващ удар бе избит пред голлинията от опитния Александър Тунчев.

В 69-ата интригата прикючи, след като Азрак Махамат си отбеляза автогол и Локо (Пд) поведе с 3:1. Здравко Лазаров центрира от корнер, последва разбъркване в наказателното поле на гостите, топката рикошира в Махамат, след което влетя в мрежата на Митрев, като малко пред голлинията Габриел До Кармо пробва да я довкара с глава.

В 74-ата минута удар на Електричката от фаул срещна лявата греда, а до края на двубоя не се стигна до нова ситуация за гол пред която и да е от двете врати и "смърфовете" се поздравиха с 4-ата си победа от началото на новото първенство.

Maчът по минути - ТУК!

ЛОКО (Пд) - ЛОКО (Сф) 3:1
1:0 Мартин Камбуров (23), 2:0 Пламен Крачунов (49), 2:1 Александър Дюлгеров (58), 3:1 Азрак Махамат (69-автогол)

ЛОКО (Пд): 12.Йордан Господинов, 7.Йордан Тодоров, 6.Пламен Крачунов, 33.Александър Тунчев, 87.Диего Фераресо, 53.Паулиньо, 27.Александър Якимов (73-9.Дани Кики), 50.Габриел До Кармо, 22.Аласан Н`Дайе, 77.Здравко Лазаров (к) (85-18.Асен Георгиев), 11.Мартин Камбуров (68-88.Георги Стефанов)
Резерви: 1.Божидар Стойчев, 18.Асен Георгиев, 25.Руслан Куанг, 17.Костадин Марков, 88.Георги Стефанов, 9.Дани Кики, 21.Станко Йовчев
Треньор: Александър Станков

ЛОКО (Сф): 1.Божидар Митрев, 18.Александър Дюлгеров, 6.Александър Бранеков, 20.Люк Матютю, 5.Марко Ранджелович (56-76.Крум Бибишков), 94.Азрак Махамат, 8.Румен Трифонов (77-21.Даниел Гаджев), 28.Маркиньос (к), 33.Том, 7.Искрен Писаров (57-70.Бранимир Костадинов), 2.Гаел Нлундулу
Резерви: 84.Валентин Галев, 24.Илиян Гаров, 17.Тодор Христов, 21.Даниел Гаджев, 16.Мартин Димитров, 70.Бранимир Костадинов, 76.Крум Бибишков
Треньор: Стефан Генов