ИГРАЙТЕ БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

"Левски" най-после успя да постигне втората си победа от началото на новото първенство, надделявайки с 2:0 при гостуването на сензацията Любимец. "Сините" се наложиха срещу избраниците на Красимир Мечев и заслужено спечелиха трите точки, като вече имат 9 в актива си и скочиха чак на 7-ото място.

Попаденията в днешната среща реализираха Цветан Генков в 18-ата минута и Антонио Вутов в 84-ата, като голът на юношата на клуба беше страхотен, реализиран директно от пряк свободен удар от малък ъгъл.

Повторен дебют за "Левски" направиха Мирослав Иванов, който започна титуляр, а като резерва се появи и друг играч, завърнал се на "Герена" - Димитър Макриев.

Шуменския Деко, който наскоро се раздели с Лудогорец, игра по дясното крило, и то доста активно, а отляво отново беше Гари Родригес. Атаката води новата "деветка" Цветан Генков, който смени №8 с №9 след напускането на Жоао Силва.

Зад Генков стартира Владимир Гаджев, а защитата на "сините" беше съставена от капитана Станислав Ангелов на десния бек, Орлин Старокин на левия и централна двойка бранители - Алехандро Перес и Даниел Димов, които играха пред вратаря Пламен Илиев.

За домакините от Любимец пък дебют записа снажният Танко Дяков, който беше картотекиран в дните преди мача.

Първата опасност пред вратата на домакините беше в 12-а минута, когато Гари Родригес стреля силно от малък ъгъл, Радослав Рашков изби, а топката попадна в Мирослав Иванов, чийто удар бе избит пред голлинията от Тодор Колев. В 17-ата Даниел Димов стреля слабо с глава в ръцете на стража на "дините".

В 18-ата "сините" вече ликуваха. Мирослав Иванов центрира отляво, топката бе отклонена с глава от бранител на домакините към далечната греда, където Генков засече с крак отблизо и реализира - 0:1.

В 25-ата Мирослав Будинов и Антон Огнянов опитаха да стрелят към вратата на "Левски", но и двамата не успяха да уцелят добре топката. Малко след това мерника си пробва и Кевин Бру, Рашков се намеси и изби.

Минута преди края на полувремето се получи контраатака на "Левски", след която Гаджев стреля коварно, но топката мина покрай целта.

След почивката, в 59-ата минута Будинов обстрелва Пламен Илиев, който успя да улови топката. В 62-ата Славчо Шоколаров развинти Старокин на десния фланг и центрира остро, бившият играч на "Левски" Майкъл Тевия овладя в пеналта, стреля, топката срещна тялото на бранител в синьо, след което попадна в Самир Аясс, който също шутира, но и този път ударът бе блокиран и опасността пред Пламен Илиев отмина.

В 66-ата Йоканович зарадва феновете на "Левски", пускайки любимеца им Антонио Вутов. Талантът се включи отлично в мача, след като замени Гаджев. В 70-ата Вутов подаде майсторски към Гари Родригес, който обаче стреля слабо и Рашков спаси. В 78-ата Будинов игра слабо с глава и прати топката в ръцете на Пламен Илиев. В 81-ата минута Мирослав Иванов получи добър пас, но стреля неточно над вратата на домакините.

В 84-ата Вутов вкара страхотен гол и хвърли в екстаз голямата агитка на "Левски", подкрепяща тима в днешното гостуване. Талантът стреля директно от фаул от много малък ъгъл, пращайки топката неспасяемо в далечния горен десен ъгъл на безпомощния Рашков - оформяйки крайното 0:2.

Така Вутов откри головата си сметка за новия сезон, като стана едва третият футболист на "сините" разписал се от началото на първенството. Другите, които са поразявали противниковата врата са Гари Родригес (4 попадения) и Цветан Генков (3).

Maчът по минути - ТУК!

ЛЮБИМЕЦ - "ЛЕВСКИ" 0:2
0:1 Цветан Генков (18), 0:2 Антонио Вутов (84)

ЛЮБИМЕЦ
: 12.Радослав Рашков, 5.Цветомир Панов, 15.Тодор Колев (86-10.Георги Чакъров), 3.Танко Дяков, 13.Величко Величков, 21.Емил Копаранов, 6.Самир Аясс (78-77.Николай Колев), 8.Майкъл Тевия, 7.Антон Огнянов, 11.Славчо Шоколаров, 9.Мирослав Будинов
Резерви: 1.Диян Вълков, 77.Николай Колев, 28.Иван Минчев, 19.Янко Ангелов, 14.Андон Гущеров, 10.Георги Чакъров
Треньор: Красимир Мечев

"ЛЕВСКИ": 23.Пламен Илиев, 4.Станислав Ангелов, 5.Алехандро Перес, 25.Даниел Димов, 6.Орлин Старокин, 75.Кевин Бру, 77.Стефан Велев, 45.Владимир Гаджев (66-10.Aнтонио Вутов), 20.Мирослав Иванов (87-22.Илиян Йорданов), 11.Гари Родригес, 9.Цветан Генков (79-7.Димитър Макриев)
Резерви: 89.Михаил Иванов, 55.Йордан Милиев, 13.Димитър Везалов, 10.Антонио Вутов, 22.Илиян Йорданов, 18.Борислав Цонев, 7.Димитър Макриев
Треньор: Славиша Йоканович