ИГРАЙТЕ БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Черно море изигра много силен мач и победи с 3:1 Лудогорец, като по този начин "моряците" нанесоха най-тежката загуба на разградчани в "А" група. През сезон 2011/12 именно варненци се наложиха с 2:0 като гост на "Лудогорец Арена", но днес записаха по-убедителен успех.

Избраниците на Георги Иванов-Гонзо тотално надиграха неузнаваемо слабите футболисти на Стойчо Стоев на стадион "Тича" в двубоя от 7-ия кръг и заслужено ликуваха след последния съдийски сигнал. В герой за Черно море се превърна Георги Божилов, който вкара 2 гола във вратата на Владислав Стоянов - в 21-ата и 54-ата минути, а един добави Даниел Георгиев - в 71-ата.

Лудогорец имаше сили единствено за почетно попадение. Вкара го появилият се на смяна Фабио Ешпиньо, разписал се в 80-ата минута.

Успехът е втори за Георги Иванов-Гонзо и момчетата му от началото на първенството, като преди днешния двубой Черно море беше отбелязал едва 2 гола, дело на Симеон Райков. Днес обаче "моряците" реализираха цели 3 попадения и вече имат 10 точки в актива си, докато Лудогорец остава с 15 и не е ясно дали ще продължи да е едноличен лидер след 7-ия кръг. С точка по-малко е Литекс, който тази вечер гостува на Черноморец.

Преди визитата на "Тича" разградчани бяха в серия от 5 поредни победи в шампионата, дошли след сензационната загуба с 0:1 от новака Любимец на старта. Срещу Черно море обаче избраниците на Стойчо Стоев с нищо не показаха, че могат да измъкнат поне точката. Защитата на гостите беше като разграден двор, а в нападение нямаше никакъв синхрон между Мишел Платини и Върджил Мисиджан. Днес играта на шампионите изобщо не спореше, докато момчетата на Гонзо дадоха максимума от себе си и показаха, че имат потенциал, доставяйки радост на верните си привърженици.

Двата отбора стартираха срещата предпазливо, като в началните минути играта се водеше предимно в центъра на терена. Направи впечатление, че футболистите на Лудогорец не могат да си подадат дори по три паса. "Моряците" все ги преборваха за първа топка, както и успяваха да пресичат подаванията им. Избраниците на Гонзо бързо спечелиха центъра на терена и резултатът не закъсня. В 21-ата минута домакините поведоха чрез Георги Божилов, който показа на критикуващите го постоянно фенове на Черно море, че не е забравил да бележи. "Моряците" проведоха отлична контраатака, при която Георги Илиев изпревари Теро Мантула и изведе перфектно Божилов, който се озова сам срещу Владислав Стоянов и не сгреши, стреляйки по земя в далечния ъгъл, като топката първо срещна дясната греда, след което влетя в мрежата на гостите от Разград - 1:0.

В 45-ата минута Александър Александров прати топката в мрежата, но главният съдия Вихрен Манев не зачете попадението, тъй като страничният рефер вдигна флага за засада, което изнерви домакините и най-вече Георги Иванов, който се разбесня край тъчлинията.

"Моряците" започнаха много активно второто полувреме и още в 54-ата минута удвоиха преднината си. Отново Георги Божилов попадна в прегръдките на съотборниците си. Капитанът Георги Илиев напредна отдясно и центрира в пеналта, Моци се размина с топката и тя стигна до връхлитащите пред голлинията Божилов и Райков, като първият засече от близко, удвоявайки преднината на Черно море - 2:0.

След това Лудогорец направи плах опит да отговори чрез Жуниор Кишада, който отправи силен удар, но Георги Катанов внимаваше и спаси. Това бе едва вторият точен изстрел, който гостите отправиха към вратата на варненци.

Така се стигна до 71-ата минута, в която шампионите вече бяха на колене пред "моряците" на Гонзо. Даниел Георгиев също наказа разградчани. Михаил Венков изпълни тъч към Симеон Райков в наказателното поле на гостите, той преодоля Кайсара, след което през куп от играчи насочи към точката на дузпата, откъдето Георгиев засече с десния крак и реализира за класическото 3:0.

До края на мача шампионите съумяха да отбележат единствено почетно попадение и нищо повече. Вкара го появилият се на смяна Фабио Ешпиньо в 80-ата минута. Португалецът се разписа директно от пряк свободен удар и срещата прикючи при резултат 3:1 за Черно море.

Мачът по минути - ТУК!

ЧЕРНО МОРЕ - ЛУДОГОРЕЦ 3:1
1:0 Георги Божилов (21), 2:0 Георги Божилов (54), 3:0 Даниел Георгиев (71), 3:1 Фабио Ешпиньо (80)

ЧЕРНО МОРЕ:
33.Георги Китанов, 25.Сашо Александров, 15.Александър Александров, 6.Кирил Котев, 4.Михаил Венков, 3.Даниел Георгиев (87-55.Росен Колев), 8.Еденилсон Бергонси, 11.Симеон Райков, 9.Бакари (65-23.Даниел Младенов), 21.Георги Илиев (к), 14.Георги Божилов (78-10.Тодор Паланков)
Резерви: 1.Емил Михайлов, 7.Бекир Расим, 55.Росен Колев, 91.Живко Атанасов, 23.Даниел Младенов, 10.Тодор Паланков, 17.Иван Коконов
Треньор: Георги Иванов

ЛУДОГОРЕЦ:
21.Владислав Стоянов, 25.Йордан Минев, 27.Козмин Моци, 4.Теро Мантула, 80.Жуниор Кайсара, 18.Светослав Дяков (к) (62-8.Фабио Ешпиньо), 23.Христо Златински, 84.Марселиньо, 7.Михаил Александров, 93.Върджил Мисиджан (73-19.Димо Бакалов), 99.Мишел Платини (64-11.Жуниор Кишада)
Резерви: 91.Иван Чворович, 5.Александър Барт, 20.Шоко, 8.Фабио Ешпиньо, 11.Жуниор Кишада, 19.Димо Бакалов, 10.Себастиан Ернандес
Треньор: Стойчо Стоев

Варна, стадион: “Тича”
Съдия: Вихрен Манев
Жълти картони: Даниел Георгиев, Симеон Райков, Еденилсон Бергонси, Георги Китанов, Росен Колев (Черно море); Козмин Моци (Лудогорец)