Манчестър Сити записа втора домакинска победа от началото на сезона във Висшата лига, след като в мач от 3 кръг се наложи с 2:0 над новака Хъл Сити. Успехът изкачи „гражданите“ временно на второ място, на една точка зад Челси.

След нулево първо полувреме и пропуски на Соне Алуко и Роберт Корен от гостите,  Алваро Негредо откри резултата в 65-ата минута. Той се разписа с глава след центриране на Пабло Сабалета. Това е второто попадение на испанеца от началото на сезона. В последната минута на мача Яя Туре гарантира победата на тима си с точно изпълнение на пряк свободен удар.

Това беше втората победа на Манчестър Сити над „тигрите“ във Висшата лига за пет мача между двата тима в елита. Хъл Сити има един успех, а две срещи са завършили наравно. „Тигрите“ нямат победа като гост на Манчестър Сити от 1930 г., когато бият с 2:1 за ФА Къп.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 3 КРЪГ
21.08.13
21:45 ч.
Челси – Астън Вила 2:1
1:0 Антонио Луна (6-автогол), 1:1 Кристиан Бентеке (43), 2:1 Бранислав Иванович (73)
31.08.13
14:45 ч.
Манчестър Сити – Хъл Сити 2:0
1:0 Алваро Негредо (65), 2:0 Яя Туре (90)
Кристъл Палас – Съндърланд (Нова Спорт)
Баланс: 28 мача, 10 победи за Кристъл Палас, 9 равенства, 9 победи за Съндърланд
01.09.13
15:30 ч.
Ливърпул – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 160 мача, 53 победи за Ливърпул, 44 равенства, 63 победи за Манчестър Юнайтед