ИГРАЙТЕ БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Берое победи Нефтохимик с 2:0 в куриозен първи мач от 7-ия кръг на “А” група. Домакините се осигуриха успеха още преди почивката, когато вкараха два гола, но завършиха мача с 8 души! Уникалното беше, че вратарят Иван Караджов и съотборникът му Елио Мартинс се сбиха на почивката и бяха изгонени от рефера Ивайло Стоянов. През втората част реферът показа още един червен картон - на Елиаш.

Началото беше отлично за беройци. Още във втората минута те получиха правото да изпълнят дузпа. Двамата защитници Хашев и Йошев не се разбраха как да отиграят една топка и Георги Андонов напредна сам срещу Евгени Караманов. Вратарят събори нападателя и реферът Ивайло Стоянов наду свирката – дузпа! Андонов се нагърби с изпълнението на дузпата, обаче стреля покрай вратата! В 34-ата минута Берое все пак поведе. Венцислав Христов използва грешка в защитата на гостите и откри резултата - 1:0! Бързакът получи отличен пас от Елио Мартинс отляво в наказателното поле и с прецизен удар в далечния ъгъл покрай вратаря се разписа. Секунди по-късно Петър Димитров стреля опасно от малък ъгъл, а Караджов изби. В 43-ата минута нова грешка в отбраната на бургазлии позволи на Христов да излезе очи в очи с Караманов и да стреля, вратарят изби, но топката бе довкарана в мрежата от Мартинс - 2:0!

Второто полувреме започна със сериозно закъснение заради шокиращ инцидент. В тунелите се сбиха съотборниците от Берое Иван Караджов и Елио Мартинс и двамата бяха изгонени с червени картони от съдията! Така домакините продължиха след почивката с 9 души!

Вместо да се притеснят момчетата на Петър Хубчев заиграха стегнато отзад и дори можеха да вкарат и трети гол. В 63-ата минута Крумов уцели гредата от фаул, след това Венци Христов стреля опасно, но Караманов изби в корнер. В 68-ата минута се случи още по-куриозна ситуация. Елиаш получи втори жълт картон за симулация и остави Берое с 8 души на терена! Катеначото, забъркано от домакините обаче издържа.

Старозагорци, подкрепяни през цялото време от великата си вярна публика, прекъснаха черна серия от 3 поредни мача, в които не бяха вкарвали гол. Треньорът им Петър Хубчев пък отбеляза своя мач №50 в “А” група. Балансът му досега е 19 победи, 15 равни и 16 загуби. Нефтохимик досега само веднъж е запазвал вратата си “суха” от началото на сезона – срещу Любимец.

Мачът по минути - ТУК

Берое – Нефтохимик 2:0
1:0 Венцислав Христов (34), 2:0 Елио Мартинс (43)
БЕРОЕ:
12.Иван Караджов, 17. Пламен Крумов, 5.Божидар Стойчев, 6. Иво Иванов,28. Веселин Пенев, 21.Елиаш, 29.Елио Мартинс, 7.Георги Андонов, 88.Давид Каядо (46 - 22. Благой Макенджиев), 27. Джоман, 10.Венцислав Христов (83 - 3.Владимир Зафиров)
Старши треньор: Петър Хубчев

НЕФТОХИМИК: 86.Евгени Краманов, 7. Христо Лемперов, 3.Ангел Йошев, 81.Ивелин Янев, 69.Георги Хашев, 77. Емануил Манев (57 - 18.Деян Христов), 21.Коста Янев (68 - 9. Васил Калоянов), 25.Николай Чипев, 27.Георги Вълчев (46 - 8. Ангелов), 11.Живко Петков, 88.Петър Димитров
Треньор: Валерий Дамянов