АЗ Алкмаар се класира за груповата фаза на Лига Европа, въпреки че загуби с 0:2 от гръцкия Атромитос в мач реванш от плейофния квалификационен кръг. Двубоят започна в четвъртък вечерта, а завърши в петък на обяд. Холандците спечелиха с 3:1 първата среща.

Снощи двубоят беше прекратен в 59-ата минута заради пожар на четвъртия етаж на стадиона. В момента на спирането на мача Атромитос водеше с 1:0 след гол на Димитриос Пападопулос, а домакините бяха с човек по-малко заради червения картон на Маркус Хенриксен още във втората минута.

Днес по обяд бяха доиграни оставащите 31 минути от мача. Гръцкият тим стигна до втори гол четвърт час преди края. Точен беше Танасис Карагунис. До края Атромитос можеше да стигне до отстраняване на АЗ Алкмаар, но Валтер Иглесиас направи два пропуска, а Стефано Наполеони удари гредата.