Срещата от плейофния квалификационен кръг на Лига Европа между АЗ Алкмаар и Атромитос беше прекратена в 63-ата минута. Пожар се разрази на четвъртия етаж на стадиона в Алкмаар и зрителите бяха евакуирани.

Заради огъня бяха угасени прожекторите на съоръжението, а срещата беше прекъсната в 59-ата минута при резултата 1:0 за гостите от Гърция. Още във втората минута домакините останаха с човек по-малко заради червен картон на Маркус Хенриксен, а Димитриос Пападопулос вкара за Атромитос в 53-ата минута. АЗ Алкмаар спечели първата среща с 3:1.

След преговори между представителите на УЕФА и официалните лица на двата тима беше взето решение двубоят да се доиграе утре в 12:00 часа българско време. Така двубоят ще завърши прети тегленето на жребия за груповата фаза на Лига Европа.