ИГРАЙТЕ БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Литекс победи Любимец с 2:1 в последния мач от програмата на 6-ия кръг в "А" група. В Ловеч хитът на сезона отново затвърди добрите впечатления срещу “оранжевите”. При победа гостите щяха да се изравнят по точки с лидера Лудогорец. Сега те остават четвърти, а ловчанлии са втори с 14 т. С огромна заслуга за доброто представяне на гостите тази вечер беше вратарят им Радослав Рашков.

Новаците започнаха със самочувствие и първата възможност за гол се откри пред тях. В 6-ата минута далечен шут на Тевия затрудни вратаря Александров, който плонжира и улови. В 12-ата минута Джордан бе изведен отляво и пробва силен удар по диагонала. Рашков улови лекия шут. Малко по-късно Ваюши опита да изненада стража на гостите с шут от границата на пеналта, но той бе избит. В 22-ата минута гредата спаси Любимец.

Триходова комбинация Джазула - Джордан - Ваюши завърши с техничен изстрел на албанеца. Топката се отби от дясната греда. Началото на второто полувреме започна с разменени атаки. В 46-ата минута Божиков стреля, топката тупна коварно пред Рашков и среща гредата. Секунди по-късно гостите успяха да поведат. Мирослав Будинов засече центриране на Огнянов и с глава прониза стража Александров - 0:1!

Изнервените домакини се хвърлиха да изравняват. Резервата Миро Манолов получи контузия минути, след като се появи на терена и трябваше да бъде сменен принудително. В 70-ата минута малобройните зрители по трибуните избухнаха. Джордан овладя пас в пеналта на гостите, обърна се и с топовен шут препарира вратаря Рашков за 1:1. Голямата драма настъпи в края. В 3-ата минута на добавеното време Ваюши засече подаване на Джордан и донесе победата на "оранжевите" с 2:1!

Мачът по минути ТУК

Литекс - Любимец 2:1
0:1 Мирослав Будинов (49), 1:1 Джордан (70), 2:1 Армандо Ваюши (90+4)

litex.jpg ЛИТЕКС: 30.Евгени Александров, 4.Васил Божиков, 5.Николай Бодуров, 6. Симеон Славчев (77 - 77.Момчил Цветанов ), 3. Антон Недялков, 16.Страхил Попов, 33.Джемал Берберович, 21.Александър Цветков (55 - 11.Мирослав Манолов, 63 - 24. Петър Златинов), 10.Юрген Джазула, 14.Армандо Ваюши, 9.Джордан
Резерви: Марин Орлинов, Станислав Генчев, Илия Миланов, 19.Румен Руменов, 22.Емил Грозев, 99.Кирил Десподов,
Треньор: Златомир Загорчич

ЛЮБИМЕЦ
: 12.Радослав Рашков, 4.Стилиян Николов, 21.Емил Копаранов, 13.Величко Величков, 18.Илия Мунин, 6.Самир Аясс (85 - 28.Иван Минчев), 8.Майкъл Тевия (90 - 14. Андон Гущеров), 7.Антон Огнянов, 11.Славчо Шоколаров, 9.Мирослав Будинов, 77.Николай Колев (65 - 10.Георги Чакъров)
Резерви: 1.Диян Вълков, 5.Цветомир Панов
Треньор: Красимир Мечев