ИГРАЙТЕ БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

"Ботев" победи Славия с 3:2 в мач от 6-ия кръг на "А" група. Срещата се разви драматично и динамично като водачеството в резултата се смени на няколко пъти.

Курдов откри за "белите" в 18-ата минута, но Ромарио и Неделев обърнаха резултата с попадения в 21-ата и Неделев 35-ата. През втората част двата тима си размениха по един гол като Да Силва изравни за Славия в 63-ата, а Иршак оформи крайното 3:2  за "Ботев" в 78-ата.

Двубоят започна с по-активна игра на домакините от "Ботев", които пропуснаха няколко възможности да да отрият резултата до 17-ата минута. Грънчаров на два пъти бе близо до попадение, а Анисе и Неделев също опитаха, но без резултат.  Станимир Стоилов трябваше да извърши принудителна смяна още в 12-ата минута, когато Валери Домовчийски се контузи и на негово място в игра се появи Станислав Костов.

"Белите" шокираха съперника в 18-ата минута, когато бившият играч на "канарчетата" Атанас Курдов откри след грешка на Енрике, който върна лошо топката към вратаря Страховяк. Курдов отне топката и вкара за 1:0 покрай стража на "Ботев".

Само няколко минути по-късно домакините изравниха. Ромарио стреля силно, а с помощта на гредата топката влезе във вратата за 1:1. След гола и двата тима имаха по една възможност, вече освежени след прекъсването за вода на 32-градусовата жега в Пловдив. Мариан Огнянов за "Ботев" и Галин Иванов за Славия не успяха да се запишат сред голмайсторите.

Гол все пак падна и той бе във вратата на гостите. В 34-ата минута Мариан Огнянов намери Тодор Неделев, който обърна резултата с удар покрай вратаря. Неделев и Огнянов на два пъти можеха да направят 3:1 на полувремето, но не успяха, пращайки топката извън рамките на вратата.

През втората част гостите от София започнаха преобразени мача с две смени, при които в игра се появиха Да Силва и Невеш. Минути по-късно Галин Иванов имаше шанс да изравни, но топката излезе в тъч. След малко повече от час игра една от двете промени за "белите" даде резултат. Галин Иванов Галин Иванов нахлу в наказателното поле, центрира прострелно, която бе засечена от Да Силва за 2:2. Последваха два удара на Ромарио и Костов, но отново извън рамките на вратата. Четвърт час преди края Костов стреля отблизо, но Кунчев спаси вратата си, а малко след него и Неделев бе разочарован от добрата игра на "белия" вратар.

Логичното се случи в 78-ата минута, когато Иршак бе изведен в наказателното поле, сам срещу Кунчев и този път вкара трети гол за "Ботев". В даденото от рефера продължение Луис Педро можеше да вкара за 4:2, но стреля встрани.

"Канарчетата" вече имат 13 точки, с две по-малко от лидера Лудогорец, докато Славия е сред изпадащите с 5 точки.

"БОТЕВ" (ПЛОВДИВ) - СЛАВИЯ 3:2
0:1 Атанас Курдов (18), 1:1 Ромарио Кортзорг (21), 2:1 Тодор Неделев (35), 2:2 Да Силва (63), 3:2 Томаш Иршак (78)

117.JPG
"Ботев" (Пловдив): 1. Адам Стаховяк, 11. Йордан Христов, 83. Спрокел, 5. Бобан Грънчаров, 26. Енрике, 16. Томаш Иршак, 17. Анисе, 7. Мариан Огнянов (59 - Георги Сърмов), 8. Тодор Неделев, 22. Ромарио (73 - Луис Педро), 15. Валери Домовчийски (12 - Станислав Костов)
Резерви: 33. Андонов, 3. Джинич, 6. Дяков, 9. Луис Педро, 18. Станислав Костов, 20. Филипов, 88. Сърмов
Старши треньор: Станимир Стоилов

slavia.JPG
Славия: 32.Стефано Кунчев, 20.Радослав Димитров, 3.Живко Желев, 19.Стефан Велков, 17.Димо Атанасов, 26.Богомил Христов (69 - Янко Сандански), 33.Галин Иванов, 4.Милен Василев (52 - Да Силва), 23.Олег Шалаев, 9.Атанас Курдов, 11.Радослав Василев (52 - Диего Невес)
Резерви: 1.Георги Петков, 5.Костадин Велков, 7.Христо Янев, 14.Янко Сандански, 21.Георги Пашов, 91.Да Силва, 99.Диего Невес
Старши треньор: Асен Букарев

Стадион: "Христо Ботев"
Главен съдия: Радан Мирянов
Жълти картони: Живко Желев, Янко Сандански (Славия), Станислав Костов ("Ботев")