ИГРАЙТЕ БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Черноморец победи Пирин (Гоце Делчев) с 3:2 като гост в мач от 6-ия кръг на "А" група. Кризата при домакините продължава. Те са единственият отбор от елита, който все няма успех през сезона. "Зелените" са и отборът с най-слабата защита – 20 гола от началото на сезона. “Акулите” пък прекъснаха черна серия от 4 поредни поражения.

Футболистите на Пирин скочиха за първа победа от дълго време пред своите верни фенове, но ги разочароваха рано-рано. В 14-ата минута новото попълнение на гостите Мартин Кавдански се възползва от разбъркване в пеналта на домакините и откри резултата – 0:1. Малко по-късно бургазлии пропуснаха отличен шанс за втори гол.

Фонсека бе изведен сам срещу вратаря. Абдиков го изпревари точно на границата на наказателното поле и с атрактивен плонж изби топката. В 18-ата минута Близнаков пропусна да изравни, след като изпревари вратаря Дашев и с глава отклони топката покрай празната врата в аут. След половин час игра Пирин изравни. Димитър Пиргов засече центриране от корнер на Близнаков и от 3-4 метра разстреля Дашев за 1:1.

Отговорът на гостите беше светкавичен. В 34-ата минута Амари се разписа за 1:2! Нападателят засече пас на Фонсека около точката на дузпата и преодоля Абдиков. В 58-ата минута Маркиньо изскочи сам срещу Абдиков, прехвърли го технично и прати топката в мрежата за 1:3! Част от зрителите на стадиона започнаха да напускат трибуните. Четвърт час преди края на мача Пирин се върна в играта. Близнаков падна в пеналта след сблъсък с Филипов и съдията посочи "бялата точка". Лазаров хладнокръвно изпълни дузпата и вкара за 2:3.

Мачът по минути - ТУК

Пирин (ГД) - Черноморец 2:3
0:1 Мартин Кавдански (14)
, 1:1 Димитър Пиргов (31), 1:2 Амари (35), 1:3 Маркиньо (58), 2:3 Петър Лазаров (75 - дузпа)

Пирин (ГД)
: 83.Абди Абдиков, 3.Димитър Пиргов, 5.Андон Гуцев (62 - 19.Газиев), 6.Атанас Фиданин (46 - 22.Киров), 35. Николов, 18.Румен Лапантов, 21.Васил Панайотов, 10.Веселин Марчев, 8.Петър Лазаров, 77.Марио Близнаков, 7.Алба (46 - 9.Хазуров)
Резерви:  59. Юсев, 19. Газиев, 20. Коцев, 88. Петров
Треньор: Тенчо Тенев

ЧЕРНОМОРЕЦ: 1.Ник Дашев, 23.Чико Гомес, 3.Ванчо Траянов (46 - 20.Яни Пехливанов), 24.Мартин Кавдански, 44.Венелин Филипов, 30.Лъчезар Балтанов, 87.Карлос Фонсека, 14.Манзоро (82 - 8.Милен Гамаков), 13.Амари, 10.Маркиньо (73 - 90.Петър Атанасов), 9.Преслав Йорданов
Резерви: 43.Янко Георгиев, 44.Венелин Филипов, 9.Преслав Йорданов, 26.Николай Павлов, 91.Осама Мрабет
Треньор: Димитър Димитров