Арсенал доказа класата си във Висшата лига и заличи лошите впечатления от загубата от Астън Вила в първия кръг. „Артилеристите“ спечелиха с 3:1 при гостуването си на Фулъм в среща от втория кръг.

Българският нападател Димитър Бербатов игра цял мач за „котиджърс“ под проливния дъжд в Лондон. Бербо се отличи с асистенция за единственото попадение на тима си.

За втори път в рамките на четири дни Арсенал вкара три гола като гост, след като в квалификациите за Шампионската лига се наложиха с 3:0 над Фенербахче.

Оливие Жиру хладнокръвно завърши добра атака на тима си още в 14-ата минута, а малко преди почивката Лукас Подолски удвои след центриране на Уолкът.

Германецът имаше още няколко положения за гол, но или стреляше край вратата, или се опитваше да подава в решителния момент. В 68-ата минута той все пак вкара второто си попадение при контраатака и подаване на Санти Касорла.

Фулъм върна едно попадение чрез Дарън Бент, който дебютира за лондончани. Бившият английски национал беше точен при добавката, след като вратарят Шчесни отрази удара на Димитър Бербатов.

0:1 Оливие Жиру (14), 0:2 Лукас Подолски (41), 0:3 Лукас Подолски (68), 1:3 Дарън Бент (77)

Фулъм:
Дейвид Стокдейл, Саша Рийтер, Аарън Хюз, Бреде Хангеланд, Джон-Арне Рийзе, Деймиън Дъф (59-Дарън Бент), Скот Паркър, Стив Сидуел (75-Йоргос Карагунис), Адел Таарабт (62-Алекс Качаниклич), Пайтим Касами, Димитър Бербатов

Арсенал: Войчер Шчесни, Карл Дженкинсън, Бакари Саня, Пер Мертезакер, Кийрън Гибс, Томаш Росицки (70-Джак Уилшир), Аарън Рамзи, Тио Уолкът, Санти Касорла, Лукас Подолски (81-Яя Саного), Оливие Жиру (72-Начо Монреал)

Лондон, „Крейвън Котидж“
Съдия: Хауърд Уеб
Жълти картони: Паркър, Касами (Фулъм); Уилшир, Рамзи (Арсенал)

Сток Сити – Кристъл Палас
Баланс: 46 мача, 15 победи за Сток Сити, 11 равенства, 20 победи за Кристъл Палас
Саутхемптън – Съндърланд
Баланс: 48 мача, 21 победи за Саутхемптън, 11 равенства, 16 победи за Съндърланд
Манчестър Юнайтед – Челси (Нова ТВ)
Баланс: 142 мача, 59 победи за Манчестър Юнайтед, 42 равенства, 41 победи за Челси

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.