ИГРАЙТЕ БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

ЦСКА се наложи с убедителното 4:0 срещу Нефтохимик и най-после успя да постигне така жадуваната първа победа в новото първенство. След 4 кръга, в който "червените" вкараха само 1 гол и взеха едва 3 точки, тази вечер избраниците на Стойчо Младенов изглеждаха като преобразени, развихриха се и размазаха гостите от Бургас по категоричен начин, доставяйки радост на верните си привърженици.

Попаденията реализираха Марсиньо в 15-ата минута, Венцислав Василев в 18-ата, Емил Гъргоров в 37-ата и появилият се на смяна Григор Долапчиев. Талантът отбеляза за крайното 4:0 в 79-ата и заслужи бурните аплодисменти на феновете на ЦСКА, които все по-силно започват да го обичат заради силните му изяви. Именно Долапчиев беше автор на единственото преди днешния мач попадение за "червените" през новото първенство. На 29 юли младокът вкара страхотен гол в Стара Загора и донесе точката на ЦСКА - 1:1, като днес отново успя да отбележи, този път във вратата на Нефтохимик.

Със спечелените 3 точки "армейците" вече имат 6 в актива си и се изкачиха до 7-ото място във временното класиране, на 1 зад шестия Нефтохимик.

За днешния мач Стойчо Младенов направи няколко промени в титулярния състав в сравнение гостуването на шампиона Лудогорец, загубено с 0:3. На пейката този път останаха Апостол Попов, Ресон Кордейро, докато Рангел Абушев дори не фигурираше сред резервите. Мястото на Апата на десния бек зае Венцислав Василев, двойка централни защитници бяха капитанът Валентин Илиев и Джаксън Менди, а Неманя Милисавлевич беше най-отляво на отбраната. В центъра на терена играха Николай Дюлгеров и Ивайло Чочев, а по крилата Марсиньо и Антон Карачанаков, които подпомагаха Емил Гъргоров и Християн Кировски. Македонският нападател пропусна няколко ситуации за гол и логично си навлече гнева на публиката, която с нетърпение очакваше влизането на любимеца си Григор Долапчиев. Стойчо Младенов търпя Кировски до 76-ата минута, пусна таланта, който му се отблагодари с гол за главаното доверие.

"Червените" започнаха вихрено двубоя и още до 18-ата минута поведоха с 2:0. В 15-ата много активният през цялото време Марсиньо направи отличен пробив, навърза трима играчи в зелено, навлезе във вратарското поле и с неспасяем удар по земя наказа Евгени Караманов за 1:0. Три минути след това домакините удвоиха преднината си. Maрсиньо центрира от корнер и включилият се в атака защитник Венцислав Василев се разписа с глава.

В 37-ата резултатът стана класически след страхотен гол на Емил Гъргоров. Топката попадна в Бадема на границата на наказателното поле, той си я вдигна и с мощен удар от воле вкара за 3:0, като кълбото първо срещна напречната греда, след което влетя зад голлинията.

Малко след това Кировски можеше да вкара четвъртото попадение в двубоя, но останал сам срещу Караманов стреля в аут.

И през второто полувреме "червените" категорично надиграха гостите от Бургас. Младенов пусна в игра Ревсон Кордейро в 65-ата минута, а в 69-ата и Омар Косоко. Вторият значително раздвижи атаката на ЦСКА и се отчете с няколко добри отигравания. В 74-ата Косоко дори беше близо до отбелязване на гол, но изпрати топката на сантиметри от целта. В 79-ата именно футболистът от Бенин изведе отлично Долапчиев, който не беше удържан от Георги Хашев, нахлу вляво в наказателното поле на Нефтохимик и с техничен удар матира Караманов за крайното 4:0.

След седмица на "червените" предстои столично дерби с Локомотив (Сф) - на 24 август (събота), от 18:00 часа, докато "шейховете" ще домакинстват на Локомотив (Пловдив) в петък от 21:00 часа.

Mачът по минути - ТУК!

ЦСКА - НЕФТОХИМИК 4:0

1:0 Марсиньо (15), 2:0 Венцислав Василев (18), 3:0 Емил Гъргоров (37), 4:0 Григор Долапчиев (79)

ЦСКА: 12.Томас Черни, 6.Джаксън Менди, 14.Валентин Илиев (к), 8.Николай Дюлгеров, 21.Венцислав Василев, 11.Неманя Милисавлевич, 18.Ивайло Чочев (65-31.Ревсон Кордейро), 10.Марсиньо, 23.Емил Гъргоров, 71.Антон Карачанаков (69-20.Омар Косоко), 9.Християн Кировски (76-45.Григор Долапчиев)
Резерви: 99.Стоян Колев, 19.Апостол Попов, 20.Омар Косоко, 22.Бруно Морейра, 25.Ангел Грънчов, 31.Ревсон Кордейро, 45.Григор Долапчиев
Треньор: Стойчо Младенов

НЕФТОХИМИК: 86.Евгени Краманов, 3.Ангел Йошев, 81.Ивелин Янев, 69.Георги Хашев, 7.Христо Лемперов, 21.Коста Янев (к) (80-32.Любомир Божинов), 25.Николай Чипев, 27.Георги Вълчев, 77.Емануил Манев (46-18.Деян Христов), 9.Васил Калоянов (55-11.Живко Петков), 88.Петър Димитров
Резерви: 12.Пламен Колев, 10.Галин Димов, 20.Юри Иванов, 22.Кевин Колибали, 32.Любомир Божинов, 11.Живко Петков, 18.Деян Христов
Треньор: Валерий Дамянов