ИГРАЙТЕ БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Новакът в "А" група Любимец продължава да изумява с отличното си представяне в шампионата и вече дори оглави класирането. "Дините" надделяха с минималното 1:0 у дома срещу Пирин (Гоце Делчев) и постигнаха четвъртия си успех от пет изиграни мача до момента в елита, в който са дебютанти.

Воденият от Красимир Мечев тим събра актив от 12 точки, сваляйки Литекс от върха. "Оранжевите" имат 10 точки, а утре от 21:00 часа им предстои мач с "Левски".

Автор на победното попадение срещу Пирин (Гоце Делчев) стана Самир Аясс в 64-ата минута.

Двубоят се разви драматично, след като Пирин имаше възможност да открие още в 11-ата минута. Илия Мунин събори Веселин Марчев в наказателното поле и реферът Радослав Станев отсъди дузпа. Вратарят на Любимец Рашков стана герой минута по-късно, спасявайки ударът на Витанов и добавката на Лапантов.

Домакините стигнаха до успеха в 64-ата минута, когато Аяс добави избита от Абдиков топка в мрежата му, оформяйки крайното 1:0.

Пирин можеше да изравни в даденото продължение, но Пиргов удари напречната гредата зад Рашков.

Любимец води в класирането с 12 точки от 4 победи в 5 мача, следван от Литекс с 10 точки и Лудогорец с 9, но и двата тима са с мач по-малко.

ЛЮБИМЕЦ - ПИРИН (ГД) 1:0
1:0 Самир Аясс (64)