Локомотив (София) победи Черноморец (Бургас) с 2:1 в последен мач от 4-ия кръг на "А" група. Това бе първи двубой на "железничарите" под ръководството на Стефан Генов, заменил на поста Емил Велев. В герой за домакините се превърна Маркиньос, реализирал и двата гола за успеха.

Гостите от Бургас започнаха по-силно мача като имаха превес между 15-ата и 25-ата минута. Лъчезар Балтанов откри в 18-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Румен Трифонов в наказателното поле - 1:0. Минути след това Амери удари гредата на вратата на столичани. В 24-ата минута пък вратарят на Локо (Сф) Валентин Галев хвана невероятен удар на Маркиньо и спаси тима си.

В приближаване на края на полувремето домакините опитаха да настъпят към вратата на "акулите" и минути преди края получиха пряк свободен удар. Маркиньос стреля неспасяемо от границата на наказателното поле и изравни - 1:1.

През второто полувреме двата тима започнаха да правят смени, които така и не помогнаха да бъде вкаран гол. След час игра Черноморец пропусна да вкара втори гол след центриране на Амари, а минута по-късно Христов центрира опасно за Локо, но също без резултат.

Локомотив пропусна своя шанс в 70-ата минута, когато Маркиньос стреля с глава, но в обсега на вратаря на Черноморец.

Двата тима продължиха да играят равностойно до края на полувремето, създавайки опасности пред двете врати, макар и не толкова чисти. Увеличиха се и грубите влизания, довели до няколко жълти картона.

Минути преди края бургазлии отново имаха претенции към главния рефер Радан Мирянов, който им отмени втори гол. Фонсека намери Маркиньо и той простреля отблизо Галев, но страничният рефер прецени, че има засада.

В даденото от рефера продължение Маркиньос вкара с глава за крайното 2:1.

Със спечелените днес три точки "железничарите" се измъкнаха от зоната на изпадащите и вече са с 4 точки. Черноморец пък ще прави компания на ЦСКА, Славия и Пирин (ГД) сред последните 4.