ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

Любимец постигна втора победа в "А" група. Новакът в елита надделя с 2:1 срещу Локомотив (София) в мач от 3-ия кръг. Головете за успеха на новака в "А" група бяха дело на Майкъл Тевия в 49-ата минута и на Будинов в 83-ата. За Локо се разписа Маркиньос в 55-ата.

Двубоят започна с няколко минути закъснение заради проблем с мрежите на двете врати. До почивката двата тима не сътвориха нищо по-интересно, а играта беше равностойна.

Второто полувреме започна вихрено и Локомотив остана с човек по-малко след груб фаул на Александър Бранеков в 47-ата минута.

Малко след това Любимец излезе напред в резултата. Майкъл Тевия се възползва от пробив на Огнянов и пас на Будинов. Само 5 минути след гола на домакините, Локо (Сф) успя да изравни. "Железничарите" получиха пряк свободен удар и Маркиньос отбеляза.

До края на полувремето домакините се активизираха, но така и не успяваха да се възползват от численото си преимущество. Десет минути преди края треньорът на Локо Емил Велев бе изгонен заради протест срещу съдийско решение.

С човек по-малко и без треньор на резервната скамейка, гостите от София получиха гол в 83-ата минута.Огнянов проби и центрира в наказателното поле, а Будинов засече топката и я прати в мрежата на Локомотив.

С този успех Любимец вече е в топ 5 с актив от 6 точки, докато Локомотив остава сред изпадащите с 1 точка от 3 мача.

ЛЮБИМЕЦ - ЛОКОМОТИВ (СФ) 2:1
1:0 Майкъл Тевия (49)1:1 Маркиньос (55)2:1 Будинов (83)