ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

Черно море и Славия завършиха 0:0 в среща от втория кръг на "А" група. Двубоят не впечатли С особено високо темпо, през голяма част от времето играчите лежаха по терена, през второто полувреме и съдията Таско Тасков накъса играта с фаулове. Домакините може би повече съжаляват за изпуснатата победа, след като Георги Илиев не успя да вкара дузпа в 18-ата минута. Славия завърши в намален състав, след като Димо Атанасов беше изгонен в 82-ата минута. След равенството и двата тима продължават без победа след втория кръг.

Двубоят започна с лек натиск на Славия. Гостите от София на два пъти бяха опасно близо до вратата на "моряците". Галин Иванов и Невес стреляха към варненската врата, но извън рамката й. В 16-ата минута трибуните на "Тича" се оживиха, след като домакините получиха право да изпълнят дузпа. Положението бе доста любопитно. Черно море получи право да изпълни пряк свободен удар. Симеон Райков центрира, а Силва, който беше част от стената, игра с ръка. Георги Илиев застана зад топката, стреля в долния ляв ъгъл на Петков, който отрази удара. Няколко минути по-късно Бакари от Черно море можеше да открие резултата, но Желев изби от голлинията.

Домакините поискаха дузпа след половин час игра, за удар в ръката на "бял" защитник, но Тасков замълча. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и двата тима оставиха интригата за втората част.

Второто полувреме започна с пореден пропуск на Невес, който не успя да засече прострелно центриране на Младенов. Варненци отвърнаха с далечен шут от дистанция на Георги Илиев, но извън рамките на вратата. До края на мача двата тима сякаш нямаха желание за игра и разкарваха топката. Десет минути преди края на мача Димо Атанасов си изкара втори жълт картон и беше изгонен.

С човек повече Черно море опита нещо като натиск, но без резултат. Минути преди края на мача Виктор Генев можеше да изненада варненската защита, но стреля покрай вратата. В добавеното 7-минутно продължение Венков можеше да вкара за Славия, но се размина.