Атлетик (Билбао) победи Майорка с 2:1 в мач от 35 кръг на Примера дивисион. По този начин баските спряха серия от три поредни загуби и пет последователни мача без успех в първенството.

Ариц Адурис даде аванс на Атлетик (Билбао) още в 8-ата минута, а в 26-ата пропусна дузпа. Фернандо Йоренте, който напуска след края на сезона, покачи на 2:0 в 79-ата, но две минути по-късно Джовани дос Сантос върне едно попадение в мача.

В хода на мача гостите останаха с двама души по-малко. Андреу Фонтас получи червен картон при варушението за дузпата в 25-ата минута, а Чимо беше отстранен в добавеното време на двубоя.

Атлетик (Билбао) заема 13-о място във временното класиране на Примера дивисион, докато Майорка е на последната 20-ата позиция.

Атлетик (Билбао) – Майорка 2:1
1:0 Ариц Адурис (9), 2:0 Фернандо Йоренте (79), 2:1 Джовани дос Сантос (81)
11.05.13
19:00 ч.
Валядолид – Депортиво (Ла Коруня) (ТВ +)
Баланс: 51 мача, 21 победи за Валядолид, 14 равенства, 16 победи за Депортиво (Ла Коруня)
Еспаньол – Реал (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 157 мача, 34 победи за Еспаньол, 32 равенства, 91 победи за Реал (Мадрид)
Атлетико (Мадрид) – Барселона (ТВ +)
Баланс: 151 мача, 50 победи за Атлетико (Мадрид), 35 равенства, 66 победи за Барселона
Баланс: 31 мача, 13 победи за Реал Сосиедад, 5 равенства, 13 победи за Гранада

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ