Черноморец постигна минимална победа с 1:0 над Пирин (Гоце Делчев) в мач от 26-ия кръг на "А" група, игран на стадион "Лазур". Единственото попадение в двубоя падна чак в 92-ата минута, когато защитникът на гостите Димитър Пиргов си отбеляза автогол и лиши тима на Тенчо Тенев от поне точка при гостуването край морето.

След загубата положението на Пирин (ГД) се влошава доста и неврокопчани са сред застрашените от изпадане. Новакът в елита остава с актив от 28 точки на 10-ото място, докато Черноморец се утвърди на 6-ата позиция с 40 точки. Неврокопчани обаче са само на 3 точки от първия тим под чертата - Локо (Сф), който тази вечер направи 1:1 с Берое в Стара Загора.

Мачът на "Лазур" започна в спокойно темпо, като двата тима трудно достигаха до вратата на противника. В 21-ата минута Атанас Дреновички опита да изненада стража на Черноморец Ник Дашев, който обаче внимаваше и не позволи на топката да влети в мрежата му. В 39-ата гостите направиха нов пропуск, а за домакините Лъчезар Балтанов опита да вкара в началото, когато отправи силен изстрел от над 20 метра, но встрани от целта.

Слабата продукция до почивката обаче бе заменена от далеч по-интересно второ полувреме. В 53-ата минута Преслав Йорданов засече с глава след центриране на Венелин Филипов, но Ангел Юсев спаси. Малко по-късно Любомир Витанов стреля отдалеч, в опит да изненада Ник Дашев, но топката излезе в аут.

Вратарят на Пирин (ГД) още на няколко пъти беше затрудняван след удари на играчи на "акулите", на които не позволи да му вкарат, но пък стана така, че беше наказан от свой съотборник. Във 2-ата минута на добавеното време Черноморец поведе в резултата. Жереми Фо-Поре стреля от фаул, топката рикошира в Димитър Пиргов и влетя в мрежата на Юсев за крайното 1:0.

ЧЕРНОМОРЕЦ - ПИРИН (ГД) 1:0
1:0 Димитър Пиргов (90+2)

Двубоят по минути с БЛИЦ
Начало на мача.
21 - Атанас Дреновички опита да изненада вратаря на домакините Ник Дашев, който обаче внимава и се справя със ситуацията.
39 - Пропуск на гостите от Гоце Делчев. Марио Близнаков центрира в наказателното поле на Черноморец, но при последвалия удар с глава, негов съотборник изпраща топката в аут.
45 - Край на първото полувреме.

46 - smqna.jpg Две смени за Черноморец. Преслав Йорданов и Крум Стоянов вече са на терена. Милчо Ангелов и Станислав Дрянов са заменени.
46 - smqna.jpg Треньорът на Пирин (Гоце Делчев) Тенчо Тенев също извършва смяна. Васил Панайтов отстъпва мястото си на Румен Лапантов.
48 - jalt.jpg Първи жълт картон в мача, получава го Любомир Витанов за нарушение срещу играч на Черноморец.
53 - Преслав Йорданов засича с глава центрираната топка от Венелин Филипов, стражът на гостите Ангел Юсев се справя.
54 - Нова добра проява на стража на Пирин (ГД). Юсев лови топката след удар на Цветомир Цонков.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+2 - ГОЛ! 1:0 за Черноморец! Защитникът на гостите Димитър Пиргов си отбеляза автогол. Жереми Фо-Поре стреля от пряк свободен удар, а бранителят прати топката в собствената си врата в опита си да я изчисти.
90+3 - Край на мача. Черноморец победи Пирин (Гоце Делчев) с 1:0.

ЧЕРНОМОРЕЦ: 1.Ник Дашев, 2.Траян Дянков, 3.Георги Терзиев, 7.Борислав Балджийски, 14.Милчо Ангелов, 19.Станислав Дрянов, 22.Цветомир Цонков, 30.Лъчезар Балтанов, 37.Жереми Фо-Поре, 44.Венелин Филипов, 92.Гаел Нлундулу
Резерви: 43.Янко Георгиев, 5.Тодор Паланков, 9.Преслав Йорданов, 17.Крум Стоянов, 20.Яни Пехливанов, 21.Александър Башлиев, 32.Исуф Уатара
Треньор: Петър Колев

ПИРИН (ГД): 88.Ангел Юсев, 3.Димитър Пиргов, 4.Атанас Дреновички, 5.Любомир Гуцев, 6.Атанас Фиданин, 8.Петър Лазаров, 10.Веселин Марчев, 14.Любомир Витанов, 21.Васил Панайотов, 9.Борислав Хазуров, 77.Марио Близнаков
Резерви: 12.Янев, 18.Румен Лапантов, 22.Александър Киров, 23.Илиян Марчев, 28.Георги Петров, 11.Виктор Шишков, 20.Драги Коцев
Треньор: Тенчо Тенев