Димитър Бербатов се възстанови от контузията на прасеца, която получи преди седмица срещу Фулъм, и започна като титуляр за Фулъм срещу Рединг в мач от 36 кръг на Висшата лига. Присъствието на българина не помогна на „котиджърс”, които отстъпиха с 2:4 на „роялистите”, които вече изпаднаха от английския елит.

Това беше четвърта поредна загуба на Фулъм, който няма победа вече шест последователни двубоя. За последно тимът на Мартин Йол триумфира в първенството на 1 април – 3:2 срещу КПР с два гола на Бербатов. Самият Бербатов не се е разписвал оттогава. Другият българинът в състава на „котиджърс” – Станислав Манолев, остана резерва срещу Рединг.

Хал Робсън-Кану даде аванс на гостите в 11-ата минута с точно изпълнена дузпа, отсъдена за нарушение на Джон Арне-Рийзе на границата на наказателното поле. В 62-ата минута Фулъм претендираше за дузпа заради фаул срещу Димитър Бербатов. Такава не беше отсъдена, а при последвалата атака Робсън-Кану удвои преднината на Рединг.

В 70-ата минута Брайън Руис намали след асистенция на Уго Родайега. Пет минути по-късно Джем Карачан вкара трети гол за „роялистите” с удар от границата на наказателното поле, а в 77-ата Руис отново беше точен, след като с глава засече центриране на Алекс Качаниклич. Седем минути преди края Карачан вкара четвърти гол за гостите.

Поражението не беше най-добрият начин за вратаря на Фулъм Марк Шварцър да отбележи своя мач № 550 в английския футбол. Рединг от своя страна записа първа победа от 2 февруари насам (срещу Съндърланд).

Фулъм – Рединг 2:4
0:1 Хал Робсън-Кану (11-дузпа), 0:2 Хал Робсън-Кану (62), 1:2 Брайън Руис (70), 1:3 Адам льо Фондър (74), 2:3 Брайън Луис (77), 2:4 Джем Карачан (84)

Фулъм: Марк Швайрцър, Джор Арне Рийзе (56-Киърън Ричардсън), Филип Сендерос, Браде Хангеланд, Заша Рийтер, Йоргос Карагунис (28-Уго Родайега), Брайън Руис, Деймиън Дъф (71-Алекс Качаниклич), Ейонг Енох, Урби Емануелсон, Димитър Бербатов
Резерви: Нийл Етеридж, Емануел Фримпонг, Киърън Ричардсън, Арън Хюз, Уго Родайега, Станислав Манолев, Алекс Качаниклич

Рединг: Алекс Макарти, Крис Гънтър, Ейдриън Мариапа, Шон Морисън, Стивън Кели, Джем Карачан, Джоуби Маканъф (73-Ник Блекмън, Хал Робсън-Кану (81-Даниел Карисо), Дани Гътри, Павел Погребняк (71-Павел Погребняк), Гарат Макклиъри
Резерви: Стюърт Тейлър, Алекс Пиърс, Йън Харт, Даниел Карисо, Адам льо Фондър, Ноел Хънт, Ник Блекман

Лондон, „Крейвън Котидж”
Съдия: Нийл Шоубрик
Жълти картони: Филип Сендерос, Ейонг Енох (Фулъм); Ейдриън Мариапа (Рединг)

Норич - Астън Вила 1:2
0:1 Гейбриъл Агбонлахор (55), 1:1 Грант Холт (74-дузпа), 1:2 Гейбриъл Агбонлахор (89)
Уест Бромич - Уигън 2:3
1:0 Шейн Лонг (29), 1:1 Аруна Коне (39), 2:1 Гарет Маколи (50), 2:2 Джеймс Макартър (58), 2:3 Калъм Макманаман (80)
Манчестър Юнайтед - Челси (Диема)
Баланс: 141 мача, 59 победи за Манчестър Юнайтед, 42 равенства, 40 победи за Челси
06.05.13
22:00 ч.
Съндърланд - Сток Сити (Нова Спорт)
Баланс: 129 мача, 60 победи за Съндърланд, 30 равенства, 39 победи за Сток Сити
Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК