Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

Челси се класира за финал в евротурнирите за втора поредна година. „Сините” биха Базел с 3:1 в полуфиналния мач-реванш на „Стамфорд Бридж” и с общ резултат продължават напред в Лига Европа. На 15 май Челси ще срещне Бенфика във финала на "Амстердам Арена". Лисабонските "орли" победиха Фенербахче също с 3:1 у дома и с общ резултат 3:2 стигнаха мача за трофея.

Малко след първия съдийски сигнал Фернандо Торес изведе Франк Лампард с хубав пас, а легендата на Челси нацели лявата греда. По този начин халфът пропусна да изравни рекорда на Боби Тамблинг за най-много голове с екипа на лондончани. При добавката ударът на Моузес бе избит в корнер.

Египтянинът Мохамед Сала шокира феновете в Лондон с гол секунди преди почивката още при първата по-сериозна атака на гостите. Валентин Щокер получи пред наказателното поле, елегантно изведе Сала между централните защитници, който по диагонала опъна мрежата – 0:1. В 50-ата Лампард би силно в тялото на вратаря Зомер, а Торес притича и добута топката зад голлинията за 1:1.

Само 120 секунди по-късно Виктор Моузес се възползва от рикошет в тялото на защитник, изскочи сам срещу вратаря и хладнокръвно се разписа за 2:1. В 56-ата минута героят от първата среща Давид Луис с много красив вътрешен фалц с левият крак изпрати топката в горния ляв ъгъл на вратата – 3:1 за Челси!
До края остана време и Базел да уцели гредата чрез Фабиан Фрай. След триумфа Челси има шанса да стане първият отбор, който печели Шампионска лига и Лига Европа в два поредни сезона.

челси_1.jpgbasel.jpgЧелси - Базел 3:1
0:1 Мохамед Сала (45), 1:1 Фернандо Торес (50), 2:1 Виктор Моузес (52), 3:1 Давид Луис (56)
(първата среща: Базел - Челси 1:2)