Пирин (Гоце Делчев) победи Монтана с 4:2 в голово шоу на стадиона в Гоце Делчев. След успеха неврокопчани събраха 27 точки и се утвърдиха на 10-ото място, като на практика си гарантираха оставането в "А" група. Положението за Монтана пък още повече се влоши след днешната загуба, която е 16-а за отбора от 23 изиграни мача до момента. Тимът остава на последното 16-о място с 13 точки и по всичко личи, че изпада в "Б" група. Както е известно, само преди дни треньорът на Монтана Стойчо Стоев напусна, след като усети накъде отиват нещата. Мястото му зае помощникът му Георги Станков, който се очаква да води отбора до края на сезона.

Победата на неврокопчани днес дойде след попадения на Любомир Витанов, Петър Лазаров, Веселин Марчев и Марио Близнаков. За гостите от Монтана се разписаха Венцислав Иванов и Йордан Тодоров от дузпа.

През първото полувреме на мача в Гоце Делчев падна по един гол в двете врати. Първо в 34-ата минута Любомир Витанов откри за домакините, а в 36-ата Венцислав Иванов изравни - 1:1.

След почивката, по-точно в последния половин час, започна головото шоу. В 60-ата минута Петър Лазаров направи 2:1 за неврокопчани, а 3 минути по-късно Веселин Марчев се разписа за 3:1.

В 79-ата Даниел Младенов спечели дузпа за Монтана, след като беше фаулиран в наказателното поле на домакините. Точен от бялата точка беше Йордан Тодоров, който върна интригата - 3:2.

В този момент избраниците на Тенчо Тенев вдигнаха оборотите и стигнаха до четвърти гол, с който отказаха футболистите на Монтана да се борят поне за точката. В 86-ата минута Марио Близнаков се разписа за крайното 4:2 и неврокопчани заслужено се поздравиха с успеха. С актив от 27 точки Пирин (Гоце Делчев) е на 7 от първия тим под чертата - Локомотив (София), който има 20.

Монтана пък трябва да стори чудото до края, за да запази мястото си в "А" група.

ПИРИН (ГД) - МОНТАНА 4:2

1:0 Любомир Витанов (34), 1:1 Венцислав Иванов (36), 2:1 Петър Лазаров (60), 3:1 Веселин Марчев (63), 3:2 Йордан Тодоров (80-дузпа), 4:2 Марио Близнаков (86)

Двубоят по минути с БЛИЦ
Начало на мача.
10 - Изстрел на Владислав Златинов, Абди Абдиков спасява.
12 - Веселин Марчев центрира, Васил Панайотов опита удар от воле, като бе фаулиран от бранител на Монтана, но съдията Стоян Денев е безмълвен и не уважава претенциите на домакините за дузпа.
24 - smqna.jpg Смяна в състава на Монтана. Владислав Златинов отстъпва мястото си на Владимир Мичев.
29 - Силен изстрел на Петър Лазаров, топката рикошира в тяло на бранител и излиза в корнер.
34 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Пирин (Гоце Делчев)! Любомир Витанов се разписва. Топката беше центрирана в наказателното поле на Монтана, получи се разбъркване, Борислав Хазуров, макар и паднал на земята, се пребори за кълбото и успя да го подаде на Витанов, който реализира.
36 -
topka.jpg ГОЛ! Гостите изравняват - 1:1! Венцислав Иванов бележи. Даниел Младенов изведе съотборника си очи в очи срещу Абдиков и нападателят на Монтана реализира в мрежата на неврокопчани.
45 - Край на първото полувреме.

60 - topka.jpg ГОЛ! 2:1 за Пирин (Гоце Делчев)! Веселин Марчев проби от ляво в наказателното поле на гостите, преодоля двама играчи на съперника, върна топката към точката на дузпата, откъдето Петър Лазаров реализира.
63 -
topka.jpg ГОЛ! Трети гол за домакините - 3:1! Избраниците на Тенчо Тенев организираха контраатака, при която Веселин Марчев отбеляза след изненадващ удар по земя от границата на наказателното поле.
76 - smqna.jpg Последна смяна за домакините. Драги Коцев влиза в игра, Васил Панайотов излиза.
79 - ДУЗПА за Монтана за нарушение срещу Даниел Младенов.
80 - topka.jpg ГОЛ! Гостите стигат до втори гол и Пирин вече води само с 3:2! Йордан Тодоров се разписва от бялата точка.
86 - topka.jpg ГОЛ! 4:2 за Пирин (ГД)! Вратарят на гостите Веселин Цветковски изчисти лошо топката, играч на домакините я отне, последва центриране, засечено в мрежата от Марио Близнаков.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Пирин (Гоце Делчев) победи Монтана с 4:2.

ПИРИН (ГД): 83.Абди Абдиков, 3.Димитър Пиргов, 4.Атанас Дреновички, 5.Любомир Гуцев, 6.Атанас Фиданин, 8.Петър Лазаров, 9.Борислав Хазуров (67-11.Виктор Шишков), 10.Веселин Марчев, 14.Любомир Витанов (65-18.Румен Лапантов), 21.Васил Панайотов 976-20.Драги Коцев), 77.Марио Близнаков
Резерви: 88.Ангел Юсев, 22.Антон Киров, 28.Георги Петров, 30.Иван Стоянов, 11.Виктор Шишков, 18.Румен Лапантов, 20.Драги Коцев
Треньор: Тенчо Тенев

МОНТАНА:
12.Веселин Цветковски, 25.Мартин Дечев, 20.Мартин Ковачев, 3.Иван Михов, 14.Антон Личков, 8.Димитър Илиев (46-5.Мартин Сечков), 10.Славчо Шоколаров, 7.Йордан Тодоров (87-21.Фарес Брахими), 11.Даниел Младенов, 9.Владислав Златинов (24-16.Владимир Мичев), 19.Венцислав Иванов
Резерви: 1.Христо Иванов, 26.Санев, 5.Мартин Сечков, 16.Владимир Мичев, 21.Фарес Брахими, 27.Тиаго Мирасема, 13.Боян Гайтанов
Треньор: Георги Станков