Монтана победи като домакин Пирин (Гоце Делчев) с 3:0 в мач от 8 кръг на “А” група. Головете за победителите бяха дело на Воденичаров, Мирослав Антонов и Деян Христов.

Двубоя започна мудно с лек домакински превес. Пашов на два пъти в първите 15 минути пропусна да изведе Монтана напред. Все пак логичното се случи в 29-ата минута, когато Воденичаров реализира първия гол в мача. След попадението домакините продължиха да действат по-активно и очаквано се стигна до второ попадение. В 37-ата минута Георги Пашов намери Мирослав Антонов и на празна врата нападателят не пропусна да отбележи – 2:0.

Втората част бе по спокойна и накъсана. Домакините продължиха да действат по-активно и заслужено стигнаха до трети гол. В 52-ата минута Воденичаров поднесе топката на Деян Христов на метри пред вратата и той не сбърка.

До края на мача Монтана продължи да търси четвърти гол, но Пашов се отличи с нови пропуски.

По този начин Монтана регистрира трета победа в последните си четири мача. Това бе и трети пореден успех за тима на Атанас Джамбазки на стадион „Огоста”. След днешната победа Монтана вече е с актив от 10 точки и заема 7-ото място в подреждането. Пирин (Гоце Делчев) остава с 9 пункта и е на 12-ата позиция.

Монтана - Пирин (ГД) 3:0
1:0 Димитър Воденичаров (28), 2:0 Мирослав Антонов (36), 3:0 Деян Христов (52)

Мачът по минути!
5- Георги Пашов нанесе удар, но кълбото срещна лявата греда на вратата на Ивайло Яначков
10- Георги Пашов стреля към вратата на Пирин, топката обаче не попада в очертанията
29-topka.jpg ГОЛ за Монтана! Димитър Воденичаров извежда домакините напред в резултата - 1:0
77- Чепилов бе изведен сам срещу вратаря, но пропусна да увеличи преднината на своя тим

montana.jpgМОНТАНА: 32. Кололо Мисенду Мину, 2. Георги Мечечиев, 25. Милен Лахчев, 20. Мартин Ковачев, 14. Антон Личков, 8. Димитър Илиев, 26. Димитър Воденичаров, 17. Георги Пашов, 7. Йордан Тодоров, 18. Деян Христов, 9. Мирослав Антонов
Резерви: 12. Ивайло Яначков, 6. Мартин Сечков, 16. Димитър Петков, 11. Владимир Мичев, 10. Петър Петров, 27. Атанас Чепилов, 23.Спас Георгиев
Треньор: Атанас Джамбазки
ПИРИН (ГД): 83.Абди Абдиков, 3.Димитър Пиргов, 4.Атанас Дреновички, 5.Любомир Гуцев, 6.Атанас Фиданин, 7.Албин Ходжа, 8.Петър Лазаров, 10.Веселин Марчев(46-9.Борислав Хазуров), 20.Драги Коцев, 18.Румен Лапантов(54-30.Иван Стоянов), 21.Васил Панайотов
Резерви: 88.Ангел Юсев, 11.Виктор Шишков, 14.Свилен Щерев, 23.Илиян Марчев, 30.Иван Стоянов, 28.Георги Петров, 9.Борислав Хазуров
Старши треньор: Тенчо Тенев