Борещите се за оцеляване в "А" група "Ботев" (Враца) и Миньор (Перник) не излъчиха победител, завършвайки 0:0. Само преди дни селекцията на Антони Здравков измъкна трите точки при гостуването на Локомотив (Пловдив), побеждавайки с 1:0, но днес врачани се изложиха срещу "жълто-черните" и пропуснаха да запишат ценен успех, който да ги откъсне от отборите, заемащи места под чертата. След равенството "Ботев" е на 11-ото място с 21 точки, докато Миньор е на 14-ата позиция със 17 в актива си.

Домакините започнаха много активно двубоя, като създадоха няколко добри възможности пред вратата на Миньор, пазена от Боян Пейков. В 10-ата минута Андрей Атанасов направи рейд, но падна на тревата и получи контузия. Наложи се наставникът на домакините Тони Здравков да извършва принудителна смяна. В игра се появи Румен Рангелов.

В 30-ата минута гостите от Перник претендираха за дузпа. Ахмед Хикмет навлезе в наказателното поле на домакините, топката срещна Дарко Савич, реферът Георги Кабаков обаче остана безмълвен и не уважи искането на "жълто-черните". Претенциите на Миньор бяха за игра с ръка на Савич.

До почивката не се случи нищо интересно, а през вторите 45 минути двата отбора продължиха да се нападат, но трудно създаваха чисти голови ситуации. В 69-ата минута топката влезе в мрежата на Миньор след удар на Иван Коконов, но реферът отсъди своевременно нарушение в нападение на Румен Рангелов срещу Ивайло Цветков.

Чак в заключителните минути на двубоя домакините успяха да натиснат съперника в собствената му половина, но гол не падна и срещата приключи 0:0.

"БОТЕВ" (Вр) - МИНЬОР 0:0

Двубоят по минути с БЛИЦ
Начало на мача.
10 - Принудителна смяна за домакините. Нападателят Андрей Атанасов се контузи и не може да продължи.
30 - Гостите от Перник претендират за дузпа. Ахмед Хикмет навлезе в наказателното поле, топката се удари в Дарко Савич, реферът  Георги Кабаков не отсъди наказателен удар, за какъвто претендираха "жълто-черните".
45 - Край на първото полувреме.

69 - ОТМЕНЕН ГОЛ! Домакините вкараха, но Румен Рангелов беше извършил нарушение срещу Ивайло Цветков. Съдията Георги Кабаков беше надул свирката преди Иван Коконов да отбележи.
90 - Край на мача. "Ботев" (Враца) и Миньор (Перник) завършиха 0:0.