“Ботев” (Враца) записа втора поредна победа откакто Антони Здравков се завърна начело на отбора. Врачани се наложиха с 1:0 като гост над Миньор (Перник) в мач от 7-ия кръг от "А" група, който се игра на стадиона в Своге, тъй като тимът на Миньор изтърпява наказание. Голът на победата бе дело на Андрей Атанасов в 59-ата минута.

Перничани доминираха порз целия двубой, докато “Ботев” разчиташе на главно на контраатаки. Отбраната на врачани и вратаря Михаил Иванов обаче действаха много съобразително и не позволиха да се стигне до попадение.

При първата си смислена атака в 59-ата минута Илия Илиев проби по крилото, центрира и Атанасов с глава прати топката право в целта.

До края на мача перничани владееха изцяло инициативата, но не успяха да се доберат до точката.

Победата изкачи “Ботев” (Враца) на 14-о място с 6 точки, докато Миньор е на последното място с 2 точки.

Миньор-"Ботев" 0:1
0:1 Андрей Атанасов (59)

Мачът по минути!
1- svirkata.jpgНачало на мача
3- Якимов влезе в наказателното поле и стреля, но Банков лови
11- Високо изсипана топка към лявата сглобка на вратата на "Ботев" от страна на Том, вратарят Иванов боксира
12- Удар на Цветковсрещна тялото на главния съдия, намиращ се на линията на на наказателното поле на "Ботев".
14- Брахими проби по десния фланг и стреля от движение, Михаил Иванов успя да избие
16- Банков се намесва добре и предотвратява сигурен гол
21- Писаров центрира в наказателното поле, Бибишков свали топката за Цветков, чийто удар мина на сантиметри от гредата
30- Амендола събаря грубо Том, но съдията му спестява втори жълт картон
38- Варела проби отляво, преодоля Давид Стоянов, пусна топката ниско в пеналта, но Борислав Стойчев изчисти
42- Илия Илиев стреля от свободен удар на около 25 метра, топката тупна до дясната греда и излезе в аут
45- svirkata.jpgКрай на полувремето
46- svirkata.jpgНачало на втората част
55- smqna.jpgСмени и в двата състава! Домакините вадят Писаров, а на негово място влиза Милен Василев. Владислав Романов е заменен от Атанасов в състава на "Ботев"
59- topka.jpg ГООЛ за "Ботев" (Враца)! Влезлият преди минути Атанасов се извиси над всички и с отмерен удар под гредата направи безпомощен Банков
61- Брахими преодоля двама защитници в зелено, насочи топката в левия ъгъл, със сетни усилия вратарят успява да улови
67- smqna.jpgЮруков заменя Цветков
69- smqna.jpgНиколай Христов влиза на мястото на Амендола
71- Брахими с летящ плонж нанесе удар към левия ъгъл и вратарят изби в ъглов удар
75- smqna.jpgВенцислав Иванов заменя Бибишков
75- smqna.jpgМаркети заменя Маринов
79- Брахими пусна към Юруков, който стреля към вратата, но Жайро изби напред
85- Варела излезе сам срещу Банков, но вратарят прояви страхотен рефлекс и улови топката
90- Продължението на мача е 4 минути
90- svirkata.jpgКрай на мача!

МИНЬОР:
1.Николай Банков, 3.Иван Михов, 5.Борислав Стойчев, 14.Ивайло Цветков(69-77.Йордан Юруков), 11.Илиян Илиев, 33.Том, 18.Искен Писаров(55- 7. Милен Василев), 20. Давид Стоянов, 42.Фарес Брахими, 76.Крум Бибишков (75- 59.Венцислав Иванов), 99.Сабри Бумела
Резерви: 22.Боян Пейков, 2.Райчев, 9.Николай Владинов, 7. Милен Василев, 13.Ивайло Стоянов, 59.Венцислав Иванов, 77.Йордан Юруков
Треньор: Николай Тодоров

3_4.JPG"Ботев" (Вр):21. Михаил Иванов, 13. Николай Маринов(75-2.Маркети), 22. Руслан Куанг, 6. Жайро Родригес, 5. Бруно Висенте, 10. Масимилиано Амендола(67- 19.Николай Христов), 8. Владислав Романов(55- 18.Андрей Атанасов), 9. Игнасио Варела, 7. Илия Илиев, 4. Дарко Савич, 11. Александър Якимов