ЦСКА победи Етър с 4:0 в мач от 22-ия кръг на “А” група. Двубоят се игра на стадион “Хаджи Димитър”, на който “виолетовите” посрещат съперниците си през пролетта. Головете реализираха Михаил Венков (33), Анисе (72), Мартин Камбуров (80-дузпа) и Спас Делев (90). След успеха ЦСКА си върна третото място с 45 точки, на три от Лудогорец, който в понеделник приема Локомотив Пловдив. Лидер е “Левски” с 49 точки. Етър остава на 15-то място с 16 точки. Етър игра цял мач с 10 души, след като още в 20-ата секунда вратарят Филипович получи директен червен картон за фаул извън наказателното поле.

Милен Радуканов заложи на офанзивна схема. В защита излязоха Иван Бандаловски, Апостол Попов, Ангел Грънчов и Михаил Венков. В средата на терена си партнираха Лукас Саша и Анисе. Пред тях играха четирима офанзивни футболисти – Присо, Мартин Камбуров, Платини и Спас Делев. Този път Игнасио Варела остана на резервната скамейка.

Още в 20-ата секунда Етър остана с човек по-малко, след като вратарят Ненад Филипович получи директен червен картон от съдията Цветан Кръстев. Стражът излезе и фаулира извън наказателното поле Спас Делев, за което логично беше санкциониран. Турският треньор на Етър Сердар Даят извърши смяна, извади Шейсте и пусна резервния вратар Мариуш Бак. През целия мач ЦСКА имаше тотално превъзходство, отправи над десет удара във вратата, но така и не успя да убеди с играта си. И днес “червените” бяха напрегнати, пропускаха елементарни положения и играха припряно. В 21-ата минута Апостол Попов получи контузия и беше заменен принудително от Венцислав Василев. В 33-ата минута Михаил Венков откри резултата. Той получи подаване от Камбуров в наказателното поле и с премерен удар прати топката във вратата. При повторенията обаче се видя, че защитникът два пъти си поведе топката с ръка, което остана незабелязано от реферите. До края на първото полувреме гостите от София се изредиха да пропускат пред вратата на Етър. Платини с глава, след това защитник изчисти от голлинията, но ЦСКА така и не стигна до втори гол.

През втората част “червените” продължиха да редуват атака след атака срещу беззъбия си противник. В един момент мачът започна да се играе на една врата, пред полския страж на Етър – Бак. В 51-ата минута Спас Делев уцели греда след хубав фалцов удар. В 65-ата минута Платини би несериозно от няколко метра високо над вратата и си заслужи последвалата смяна. На негово място в игра за ЦСКА влезе Игнасио Варела. Едва в 72-ата минута Анисе покачи на 2:0 и успокои нещата. След това дойдоха минутите на Мариуш Бак, който се превърна в герой за “виолетовите”, спасявайки три поредни положения в рамките на 2-3 минути. Топката като по чудо не влизаше във вратата на Етър след три поредни удара на Камбуров. При третия нападателят се хвана за главата, невярвайки в уменията на стража. В 79-ата минута съдията Цветан Кръстев даде дузпа за ЦСКА, за нарушение срещу Мартин Камбуров от страна на Кастелана. Потърпевшият застана зад топката и най-после преодоля вратаря на Етър за 3:0. В следващите минути Милен Радуканов даде шанс на юношата Богомил Христов, който се появи на мястото на Лукас Саша. Едва в последните минути Етър създаде опасност, но вратарят Черни спаси изстрела на Саидходжа. В последната 90-а минута Спас Делев мина като на парад през защитата на Етър и с мощен удар разстреля полския вратар на Етър за крайното 4:0.

Двубоят по минути ТУК

ЕТЪР - ЦСКА 0:4
0:1 Михаил Венков (33), 0:2 Анисе (72), 0:3 Мартин Камбуров (80-дузпа), 0:4 Спас Делев (90)

etar.JPG
Етър: 1.Ненад Филипович, 19.Патрик Рикама, 21.Кай Рисхолт, 5.Лоран Кастелана, 13.Михал Портасевич (55 - Николай Николаев), 8.Фатих Йълмаз, 6.Азрак Махамат, 10.Жак Фей, 11.Любомир Любенов (78 - Сесай), 7.Файсал Шайесте (3 - Матеуш Бак), 9.Дормушали Саидходжа
Резерви: 32.Матеуш Бак, 4.Кжищоф Хримович, 20. Сони Карслон, 17.Сюлейман Сесай, 26.Николаев, 92.Бирсент Карагерен, 25.Гришок
Треньор: Сердар Даят