ЦСКА победи с 3:1 Етър, след като изоставаше в резултата в двубоя от 7-ия кръг на "А" група, игран на стадион "Славия". Завърналият се при "виолетовите" Ахмед Хикмет изненадващо даде преднина на гостите с попадение в 30-ата минута. С три гола на чуждестранни футболисти обаче селекцията на Стойчо Младенов стигна до пълния обрат. Първо в 44-ата Сержиньо изравни - 1:1, а в 54-ата Тасио направи 2:1. Крайното 3:1 оформи Абел Анисе от дузпа в 71-ата минута.

След успеха ЦСКА събра 11 точки в актива си и се изкачи на 6-ото място, докато Етър остава със скромните 3 на една от последните позиции.

Срещата започна с натиск на домакините, които можеха да открият резултата още в началото, но Антон Карачанаков центрира остро от фаул, Апостол Попов засече топката с глава, но я изпрати покрай горния ляв ъгъл на вратата на гостите от Велико Търново. В 11-ата Карачанаков беше оставен абсолютно непокрит в наказателното поле на съперника, но вместо да отбележи, стреля в аут. В 16-ата и Присо не успя да вкара от добра позиция.

С тези два сериозни пропуска се изчерпаха положенията пред Цветомир Цанков почти до края на първата част. Постепенно Етър изнесе играта малко по-напред и при първата си атака в 30-ата минута успя да вкара гол. Ахмед Хикмет бе изведен отлично зад отбраната на "червените", която действа неразчетено, напредна сам срещу закъснелия да пресече паса Томаш Черни и без проблем реализира - 0:1, с което смълча трибуните на стадиона в "Овча Купел".

При ситуацията грубо сгрешиха Бандаловски и Крачунов, които бяха освирквани от феновете на ЦСКА.

Още преди края на първото полувреме пък Стойчо Младенов замени неубедителния Присо с Тасио, който раздвижи атаката на домакините.

В самия край на първата част именно появилият се като резерва нападател беше замесен в изравнителното попадение. Тасио получи пас от Анисе и подаде към Сержиньо, който стреля, но ударът му бе блокиран. При втория опит за шут обаче португалецът успя да реализира - 1:1.

След почивката "армейците" вдигнаха оборотите и в 54-ата Тасио доведе нещата до пълен обрат - 2:1. Иван Бандаловски финтира двама бранители и центрира отлично към съотборника си, който от близко разстояние опъна мрежата на Етър.

Малко по-късно в игра за ЦСКА се появи Серж Нюаджи, който направи официалния си дебют за "червените", заемайки мястото на разочаровалия с няколкото си пропуски Карачанаков. Нападателят от Того се включи силно и дори можеше да се разпише.

В 70-ата минута "армейците" получиха правото да изпълнят дузпа. Анисе излезе сам срещу Цанков, финтира го, но стражът на Етър го спъна и съдията Никола Попов посочи бялата точка. Потърпевшият Анисе реализира за 3:1, а до края срещата се доиграваше.

Дебют за "виолетовите" срещу бившия си тим направи Дормушали Саидходжа, който беше привлечен от Етър преди няколко дни и още днес се включи в игра за новия си отбор. И Муши обаче не помогна на селекцията на Цанко Цветанов, която записа шестата си поредна загуба от началото на първенството.

Мачът по минути - ТУК

ЦСКА - ЕТЪР 3:1
0:1 Ахмед Хикмет (30), 1:1 Сержиньо (44), 2:1 Тасио (54), 3:1 Абел Анисе (71-дузпа)

cska.JPG
ЦСКА: 12.Томаш Черни, 4.Михаил Венков, 19.Апостол Попов, 66.Пламен Крачунов, 8.Лукас Саша, 5.Тодор Янчев (78-55.Илияс Кириакидис), 10.Сержиньо, 11.Иван Бандаловски, 17.Абел Анисе, 71.Антон Карачанаков (64-14.Серж Ноаджи), 99.Нджонго Присо (35-29.Тасио)
Резерви: 88. Благой Макенджиев, 2.Джереми Родригес, 14.Серж Ноаджи, 16.Нилсон Антонио, 25.Ангел Грънчов, 29.Тасио, 55.Илияс Кириакидис
Треньор: Стойчо Младенов

167.JPG
ЕТЪР:
1.Цветомир Цанков, 30.Ели Маркес, 6.Тихомир Трифонов, 3.Милчо Макенджиев, 28.Атанас Атанасов, 4.Николай Петров, 7.Радослав Анев, 10.Ахмед Хикмет (73-21.Мартин Станкев), 14.Четин Садула, 22.Красен Трифонов, 9.Луис Едуардо (63-29.Дормушали Саидходжа)
Резерви: 88.Венцислав Димитров, 13.Костадин Гаджалов, 15.Ивайло Русев, 12.Нери, 21.Мартин Станкев, 29.Дормушали Саидходжа, 17.Николай Николаев
Треньор: Цанко Цветанов