По изключително щастлив начин стигна Арсенал до победата с 3:1 над Норич в домакинството си от 33-ия кръг на Висшата лига.

До 85-ата минута лондончани губеха с 0:1 след гол на Търнър около половин час по-рано. Нарушение на Брун обаче принуди главния съдия Майкъл Джоунс да посочи бялата точка. От нея пък Артета не сбърка за 1:1. Натискът на домакините се засили с още и Себастиен Басонг имаше нещастието да се окаже на пътя на топката и да си отбележи автогол, с което да позволи на Арсенал да направи пълен обрат.

Попадението обаче не успокои домакините, които продължаваха да настояват за още едно попадение. И то дойде в първата минута на продължението, когато Лукас Подолски се възползва от подаване на Тио Уолкот и се разписа за крайното 3:1.

Благодарение на победата артилеристите се изкачиха на трето място с 59 точки - с една повече от Челси и Тотнъм, които обаче са с мачове по-малко. Норич от своя страна заема 14-ата позиция с 35 точки.

В същото време Ливърпул се отдалечи с още от Европа. "Червените" не успяха да вкарат гол на Рединг, завършвайки при нулево равенство гостуването си. Точката е повече от полза за домакините, които заедно с КПР имат вече 24 и към момента са на седем от спасението шест кръга преди края на сезона. Едва ли обаче новакът в елита ще успее да се справи с тежката задача. Ливърпул от своя страна е седми с 50 точки.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 33 КРЪГ
13.04.13
17:00 ч.
Арсенал – Норич 3:1
0:1 Търнър (57), 1:1 Артета (85-д), 2:1 Басонг (88-авт.), 3:1 Подолски (90)
16:05 ч.
Сток Сити – Манчестър Юнайтед (Нова Спорт)
Баланс: 79 мача, 20 победи за Сток Сити, 25 равенства, 34 победи за Манчестър Юнайтед
Манчестър Сити – Уест Бромич – отложен
Баланс: 131 мача, 55 победи за Манчестър Сити, 27 равенства, 49 победи за Уест Бромич
07.05.13
21:45 ч.
Уигън – Суонзи
Баланс: 21 мача, 9 победи за Уигън, 3 равенства, 9 победи за Суонзи

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК